Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MSZ: niedoszły zamachowiec spędził w Jemenie kilka miesięcy

0
Podziel się

Nigeryjczyk Umar Faruk Abdulmutallab, który w piątek podjął nieudaną
próbę zamachu na samolot linii Northwest, przebywał przez kilka miesięcy w Jemenie - potwierdził w
wydanym w poniedziałek wieczorem komunikacie jemeński MSZ.

bEiPQRit

Nigeryjczyk Umar Faruk Abdulmutallab, który w piątek podjął nieudaną próbę zamachu na samolot linii Northwest, przebywał przez kilka miesięcy w Jemenie - potwierdził w wydanym w poniedziałek wieczorem komunikacie jemeński MSZ.

Z oświadczenia resortu wynika, że 23-letni niedoszły zamachowiec przebywał w Jemenie od sierpnia do wczesnego grudnia. We wniosku o wizę napisał, że zamierza uczyć się języka arabskiego w stołecznej Sanie. Podobne kursy pobierać miał także wcześniej.

MSZ w Sanie podkreśliło, że jednym z czynników, które przesądziły o wydaniu Nigeryjczykowi jemeńskiej wizy było to, że posiadał on w tym czasie ważne wizy do kilku innych krajów, m.in. do USA.

bEiPQRiv

O związkach niedoszłego zamachowca z Al-Kaidą w Jemenie było wiadomo już wcześniej. Amerykańskich śledczych poinformował o tym sam Umar Faruk Abdulmutallab, a następnie potwierdziła w poniedziałkowym oświadczeniu Al-Kaida na Półwyspie Arabskim, która wzięła odpowiedzialność za nieudany zamach. Doniesienia te nie były jednak dotąd oficjalnie potwierdzone przez władze w Sanie.(PAP)

gsi/

5386532

bEiPQRiW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)