Notowania

msz
10.12.2010 16:07

MSZ: Phenian zmuszony do umacniania potencjału nuklearnego

Minister spraw zagranicznych Korei Północnej Pak Ui Czun powiedział w piątek w wywiadzie dla rosyjskiej agencji Interfax, że wrogość ze strony USA i Korei Południowej zmusza Phenian do umacniania odstraszającego potencjału nuklearnego.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Minister spraw zagranicznych Korei Północnej Pak Ui Czun powiedział w piątek w wywiadzie dla rosyjskiej agencji Interfax, że wrogość ze strony USA i Korei Południowej zmusza Phenian do umacniania odstraszającego potencjału nuklearnego. *

"Uważamy, że dopóki USA i Korea Południowa nie porzucą wrogiej i konfrontacyjnej polityki wobec Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej, całkowicie niemożliwa będzie likwidacja napięcia na Półwyspie Koreańskim" - powiedział Pak Ui Czun w wywiadzie, którego fragmenty cytuje agencja Reutera.

"Wciąż jesteśmy przekonani o słuszności naszego wyboru na rzecz polityki (...) umocnienia potencjału obronnego i skoncentrowania się na odstraszających siłach nuklearnych" - powiedział północnokoreański minister, który w przyszłym tygodniu ma jechać do Rosji z wizytą.

Napięcie na Półwyspie Koreańskim gwałtownie wzrosło po ostrzelaniu w listopadzie przez artylerię Phenianu południowokoreańskiej wyspy Yeonpyeong. W ataku zginęły cztery osoby, a kilkadziesiąt domów zostało zniszczonych. Niedługo później doszło do wspólnych manewrów morskich USA i Korei Południowej na Morza Żółtym w pobliżu spornej granicy morskiej między obiema Koreami.(PAP)

mmp/ kar/

7871654 arch.

Tagi: msz, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz