Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MSZ przestrzega przed wyjazdami do Syrii

0
Podziel się

Resort spraw zagranicznych zaleca Polakom powstrzymanie się od wyjazdów do tego kraju, a do osób, które tam są apeluje o zachowanie ostrożności. Powodem są ostatnie niepokoje i zamieszki w tym kraju.

MSZ przestrzega przed wyjazdami do Syrii
(PAP/EPA)
bDJAmjqt

Resort spraw zagranicznych zaleca Polakom powstrzymanie się od wyjazdów do tego kraju, a do osób, które tam są apeluje o zachowanie ostrożności. Powodem są ostatnie niepokoje i zamieszki w tym kraju.

- _ W związku z napiętą sytuacją w Syrii, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca obywatelom polskim powstrzymanie się od wszelkich podróży do tego kraju _ - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej MSZ.

Resort apeluje także do Polaków przebywających w Syrii _ o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscach publicznych, unikanie wszelkich demonstracji i zgromadzeń oraz nieprzebywanie w piątki w okolicach meczetów _. MSZ stanowczo odradza podróże do miast: Dara, Homs i Douma oraz do miejscowości położonych nad morzem, w tym do Lakatii.

bDJAmjqv

Demonstracje przeciwko reżimowi prezydenta Baszara el-Asada rozpoczęły się w połowie marca. Prezydent, który 11 lat temu odziedziczył władzę po ojcu, próbuje powstrzymać opozycję, z jednej strony znosząc na przykład obowiązujący od prawie 50 lat stan wyjątkowy, a z drugiej brutalnie tłumiąc. Bilans śmiertelnych ofiar antyrządowych demonstracji wynosi co najmniej 361 osób.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/63/t138047.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/syria;zamyka;granice;kolejne;ofiary;zamieszek,178,0,817842.html) Syria zamyka granice, kolejne ofiary zamieszek Bilans trwających od 15 marca antyrządowych demonstracji wynosi co najmniej 361 zabitych. 25 z nich zginęło dziś w Darze.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/3/t137987.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/syria;czolgi;na;ulicach;dary,78,0,817742.html) Syria: Czołgi na ulicach Dary Do miasta wkroczyło 3 tysiące funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa. Snajperzy zajęli pozycje na dachach i nie pozwalają zebrać ciał zabitych, relacjonują świadkowie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t87694.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/syria;bojowki;ganialy;ludzi;po;ulicach,10,0,815114.html) Syria: Bojówki "ganiały ludzi po ulicach" Prezydent Baszar el-Asad po raz kolejny użył siły przeciw demonstrantom.
bDJAmjqW
Źródło:
KOMENTARZE
(0)