Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MSZ rozważa wycofanie naszych dyplomatów z Libii

0
Podziel się

#
dochodzi więcej informacji
#

bEifUZcR

# dochodzi więcej informacji #

25.02. Warszawa (PAP) - MSZ nie wyklucza wycofania części obsady polskiej placówki dyplomatycznej z ogarniętej rebelią Libii. Ewentualne decyzje w tej sprawie będą wynikały z oceny bezpieczeństwa w Trypolisie.

"W najbliższych dniach nie wykluczamy redukcji personelu dyplomatycznego na placówce w Trypolisie, podobnie jak to uczyniły lub uczynią inne państwa europejskie" - powiedział w piątek dziennikarzom rzecznik MSZ Marcin Bosacki.

bEifUZcT

W tej chwili w naszej ambasadzie jest 6 pracowników merytorycznych oraz kilku technicznych. "Nasze decyzje są niezależne wynikną z oceny sytuacji bezpieczeństwa dla naszych pracowników i ich efektywności działań. Nie wykluczamy zredukowania o kilka osób składu placówki w Trypolisie" - zaznaczył rzecznik MSZ.

W Libii trwa rewolta przeciwko reżimowi Muammara Kadafiego, która pochłonęła już setki ofiar. W kraju zwiększa się pospolita przestępczość; bardzo często dochodzi do rabunków i aktów agresji. Władze straciły kontrolę nad większością wschodniej części kraju; są oznaki, że stanie się tak również na zachodzie.

W piątek wieczorem ze względów bezpieczeństwa zakończony zostanie dyżur naszego konsula na lotnisku w Trypolisie. Wśród naszych rodaków, którzy zostali na miejscu zainteresowanie ewakuacją jest niewielkie, większość z nich to rodziny polsko-libijskie.

MSZ zaapelowało do Polaków w Libii, którzy zastanawiają się nad opuszczeniem tego kraju, żeby pilnie wyjeżdżali, bo na miejscu sytuacja się pogarsza. (PAP)

bEifUZcZ

stk/ par/ mhr/

bEifUZdu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)