Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MSZ: Zostań dyplomatą. Trwa nabór na aplikację dyplomatyczno-konsularną

0
Podziel się

Celem aplikacji dyplomatyczno-konsularnej jest przygotowanie do pracy w polskiej dyplomacji.

MSZ: Zostań dyplomatą. Trwa nabór na aplikację dyplomatyczno-konsularną
(kprm.gov.pl)
bErwRqyd

Dyrektor Generalny Służby Zagranicznej ogłosił nabór na aplikację dyplomatyczno-konsularną 2014 - informuje MSZ. Resort zachęca do zgłaszania się osoby z gruntowną wiedzą w dziedzinie stosunków międzynarodowych i pasjonatów historii. Termin zgłoszeń mija 30 sierpnia.

_ Jeśli masz gruntowną wiedzę w dziedzinie stosunków międzynarodowych, pasjonujesz się historią i kulturami świata, jesteś kreatywny i ambitny, a jednocześnie gotowy do podjęcia wymagającej służby na rzecz kraju, jesteś dobrym kandydatem na dyplomatę _ - podkreśliło MSZ w komunikacie.

Celem aplikacji dyplomatyczno-konsularnej jest przygotowanie do pracy w polskiej dyplomacji. MSZ zwróciło uwagę, że dyplomacja XXI wieku to nie tylko dyplomacja kompetencji, ale także umiejętność skutecznego prowadzenia negocjacji, prezentacji i obrony interesów czy zarządzania zasobami w placówce zagranicznej; nowoczesna polska dyplomacja to również nowoczesne narzędzia informacyjne.

bErwRqyf

_ Zawód dyplomaty jest więc zawodem dla osób o wysokich kompetencjach i unikalnych predyspozycjach, znających co najmniej dwa języki obce, aktywnych, skutecznych i zaangażowanych. To zawód dla osób gotowych do pracy na rzecz własnego kraju w różnych warunkach kulturowych i w różnych częściach świata _ - podkreślił resort w komunikacie.

Nabór na aplikację jest otwarty i odbywa się w drodze konkursu. Wymagane dokumenty można składać do 30 sierpnia, a konkurs na aplikację składa się z części pisemnej i ustnej oraz badania predyspozycji do służby zagranicznej - poinformowało MSZ.

Aplikacja dyplomatyczno-konsularna jest rocznym kursem organizowanym przez Polski Instytut Dyplomacji. W komunikacie podkreślono, że podjęcie aplikacji wiąże się z zatrudnieniem w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Czytaj więcej w Money.pl
MSZ szykuje kampanię promocyjną Polski Według wstępnych szacunków resortu, taka kampania mogłaby kosztować około 30 milionów złotyc
"Spadek notowań to test charakterów dla PO" _ Jestem zdecydowany głosować na Donalda Tuska w wyborach na szefa PO; on ma szansę poprowadzić nas do kolejnych zwycięstw _ - zadeklarował szef MSZ.
bErwRqyG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)