Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
muzułmanie
27.09.2012 16:00

Muzułmanie w Hiszpanii. Tygodnik satyryczny zadziera z muzumanami

Tygodnik odmówił agencji Reutera skomentowania powodów publikacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/ORESTIS PANAGIOTOU)
Protesty muzułmanów w Grecji

Hiszpański tygodnik satyryczny _ El Jueves _ zamieścił na okładce rysunek przedstawiający kilku muzułmanów stojących w rzędzie w czasie policyjnego okazania. Napis głosi: _ Ale czy ktoś wie, jak wygląda Mahomet? _. Islam zabrania przedstawiania wizerunków proroka.

Najnowsze wydanie czasopisma trafiło do kiosków wczoraj. Dziś tygodnik odmówił agencji Reutera skomentowania powodów publikacji. Jednak w komentarzu dla portalu Huffington Post redaktorka Mayte Quilez powiedziała, że chodziło o humorystyczną reakcję w budzącej wielkie emocje sprawie. _ Jeśli nie można przedstawiać wizerunków Mahometa, to skąd wiadomo, że to on jest na ilustracjach _? - zapytała.

19 września francuski tygodnik _ Charlie Hebdo _ opublikował rysunki przedstawiające m.in. nagiego Mahometa. Tym samym pismo zaostrzyło konflikt wywołany nakręconym w USA antyislamskim filmem _ Niewinność muzułmanów _. Film wywołał w świecie muzułmańskim falę gwałtownych antyamerykańskich protestów, w których zginęło kilkadziesiąt osób, w tym ambasador USA w Libii.

Wydarzenia te wywołały na Zachodzie debatę o cenzurze i wolności słowa.

Ambasada Hiszpanii zaapelowała w środę do swych obywateli przebywających w Egipcie, by zachowali czujność w związku z ewentualnym oddźwiękiem na publikację tygodnika _ El Jueves _. Nie sprecyzowano jednak, czy planuje się wprowadzenie jakichś dodatkowych środków bezpieczeństwa. _ Nadal zastanawiamy się, jakie kroki podjąć _ - powiedziało źródło w hiszpańskim MSZ.

Czytaj więcej o muzułmanach w Money.pl
Minister nawołuje do zabójstwa. Premier... Rzecznik szefa rządu nie wykluczył podjęcia wobec ministra kroków dyscyplinarnych, jednak na razie polityk pozostaje na stanowisku.
Kolejny mord za film o proroku Mahomecie Obraz przedstawia Mahometa jako oszusta i kobieciarza, aprobującego molestowanie seksualne dzieci.
Tagi: muzułmanie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz