Notowania

grypa
12.11.2009 21:49

Na nową grypę choruje 1,5 miliona Włochów

W wyniku powikłań zmarły dotychczas 44 osoby - podają służby medyczne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(FaceMePLS/CC/Flickr)

W wyniku powikłań zmarły dotychczas 44 osoby. Wszystkie były dotknięte innymi poważnymi schorzeniami, obniżającymi radykalnie odporność organizmu - podają służby medyczne.

W ciągu tygodnia liczba chorych podwoiła się. W czwartek zmarło 5 osób, między innymi mężczyzna po przeszczepie wątroby i ciężko chory chronicznie 16-latek.

Według informacji ministerstwa zdrowia, w ciągu czterech tygodni od rozpoczęcia akcji masowych szczepień przeciwko wirusowi A/H1N1 poddanych im zostało 150 tysięcy ludzi. Po raz kolejny w tych dniach, w związku z szerzącą się głównie w internecie kampanią przeciwko szczepionkom, wiceminister zdrowia Ferruccio Fazio zapewnił, że są one bezpieczne.

* [ Prawie 1,2 mln Ukraińców chorych na grypę ]( http://news.money.pl/artykul/prawie;1;2;mln;ukraincow;chorych;na;grype,136,0,556680.html )
* [ Kopacz: Szczepionek na razie nie kupimy ]( http://news.money.pl/artykul/kopacz;szczepionek;na;razie;nie;kupimy,88,0,553304.html )
* [ Osiem kolejnych przypadków wirusa A(H1N1) ]( http://news.money.pl/artykul/osiem;kolejnych;przypadkow;wirusa;ah1n1,188,0,556732.html )

Federacja lekarzy rodzinnych zaapelowała do nich o to, aby zaszczepili się przeciwko nowej grypie. Apele do pracowników służby zdrowia to reakcja na wyrażane przez nich, także w mediach, wątpliwości.

W regionie Lombardia w związku z falą zachorowań w szkołach rozważa się pomysł masowego zaszczepienia nauczycieli.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: grypa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz