Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nabór w konkursie na praktyki dla przyszłych nauczycieli

0
Podziel się

We wtorek rozpocznie się nabór wniosków w konkursie otwartym na praktyki
dla studentów - przyszłych nauczycieli. W tym roku Ministerstwo Edukacji Narodowej ma do
rozdysponowania na ten cel 177 mln zł ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

bEieyWNx

We wtorek rozpocznie się nabór wniosków w konkursie otwartym na praktyki dla studentów - przyszłych nauczycieli. W tym roku Ministerstwo Edukacji Narodowej ma do rozdysponowania na ten cel 177 mln zł ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Jak przypomina MEN w komunikacie przekazanym PAP, efektem konkursu "Przygotowanie wybranych szkół do realizacji praktyk przez studentów przygotowywanych do wykonywania zawodu nauczyciela" ma być wypracowanie najlepszych sposobów organizowania praktyk oraz poprawa ich jakości.

O środki mogą ubiegać się uczelnie wyższe z uprawnieniami do kształcenia nauczycieli. Projekty muszą być realizowane w partnerstwie z organami prowadzącymi szkoły, aby w ramach konkursu nawiązać stałą i pogłębioną współpracę między uczelniami i organami prowadzącymi szkoły i placówki. W zależności od specyfiki danej uczelni wskazane jest również, by podjęła ona współpracę z wybranymi szkołami zawodowymi prowadzącymi edukację w zawodach, odpowiadających profilowi uczelni.

bEieyWNz

Szczegóły znaleźć można na stronach internetowych: www.men.gov.pl i www.efs.men.gov.pl

Fundusze przeznaczone na konkurs wynoszą ponad 306 mln zł, z czego do wykorzystania w 2011 r. pozostało 177 mln zł. Ponieważ jest to konkurs otwarty, ocena wniosków będzie prowadzona w sposób ciągły aż do wyczerpania limitu środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów lub do zawieszenia bądź zamknięcia konkursu.

Jak podaje MEN, środki w ramach III Priorytetu "Wysoka jakość systemu oświaty" w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki na lata 2007-2013 to 260 umów na ponad 2 mld zł. Dzięki tym środkom m.in. ponad 670 tys. uczniów mogło skorzystać z zajęć pozalekcyjnych, a dla ponad 900 nauczycieli przedmiotów zawodowych organizowane są staże w przedsiębiorstwach. (PAP)

dsr/ mlu/ gma/

bEieyWOa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)