Notowania

wiadomości
14.05.2013 11:33

Nadinsp. Wojciech Olbryś nowym zastępcą szefa policji ds. logistyki

Dotychczasowy zachodniopomorski komendant policji nadinsp. Wojciech Olbryś będzie od środy nowym zastępcą komendanta głównego odpowiedzialnym za logistykę, finanse i łączność - poinformowała we wtorek rzeczniczka resortu Małgorzata Woźniak.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Dotychczasowy zachodniopomorski komendant policji nadinsp. Wojciech Olbryś będzie od środy nowym zastępcą komendanta głównego odpowiedzialnym za logistykę, finanse i łączność - poinformowała we wtorek rzeczniczka resortu Małgorzata Woźniak. *

Jak podało MSW, decyzją ministra Bartłomieja Sienkiewicza, podjętą na wniosek komendanta głównego policji nadinsp. Marka Działoszyńskiego, Olbryś obejmie stanowisko w KGP w środę. Natomiast jeszcze we wtorek przestanie być szefem zachodniopomorskiej policji.

54-letni Olbryś w policji służy od 1984 r. Jest absolwentem Politechniki Szczecińskiej. Był m.in. komendantem wojewódzkim policji w Koszalinie, szefem biura spraw wewnętrznych w zachodniopomorskiej komendzie policji i dyrektorem biura taktyki zwalczania przestępczości w KGP. Kolejno służył jako komendant wojewódzki w Kielcach (od lutego 2006 r.), Poznaniu (od października 2007 r.) i Szczecinie (od listopada 2009 r.).

Poprzedni zastępca szefa KGP ds. logistyki, finansów i łączności insp. Arkadiusz Letkiewicz został pod koniec kwietnia odwołany. W uzasadnieniu tej decyzji - jak podawała wówczas Woźniak - szef MSW "wskazał na niezadowalającą ocenę realizacji obowiązków służbowych".

Jednocześnie CBA na wniosek MSW rozpoczęło kontrolę oświadczeń majątkowych Letkiewicza. "Rzeczpospolita" napisała, że z dokumentu za 2012 r. wynika, iż Letkiewicz zarobił wtedy ponad 500 tys. zł - dwukrotnie więcej niż sam komendant główny. Oprócz pensji to efekt m.in. wykładania na uczelniach. Według nieoficjalnych informacji gazety urzędnicy w MSW mieli wątpliwości co do niektórych pozycji w oświadczeniu majątkowym Letkiewicza. (PAP)

ral/ bos/ mag/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz