Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nagrody Pulitzera rozdane. Zobacz laureatów

0
Podziel się:

Nagroda jest przyznawana od 1917 roku za osiągnięcia w dziedzinie dziennikarstwa, w literaturze i muzyce.

Nagrody Pulitzera rozdane. Zobacz laureatów
(TommL/iStockPhoto)
bEDkzEkB

Agencja Associated Press została nagrodzona za informacje o tajnym programie nowojorskiej policji obejmującym monitorowanie życia codziennego środowisk muzułmańskich.

Pulitzer w kategorii służby publicznej przypadł gazecie _ Philadelphia Inquirer _ za artykuły o zjawisku przemocy w szkołach. _ Huffington Post _ otrzymała swego pierwszego Pulitzera za materiały o wyzwaniach, przed którymi stają amerykańscy weterani ranni w Iraku i w Afganistanie.

Pulitzera w kategorii historia zdobył pośmiertnie (zm. 1 kwietnia 2011 r.) Manning Marable za _ Malcolm X: A Life of Reinvention _ - biografię bojownika o prawa człowieka Malcolma X; w kategorii fikcji nagrody nie przyznano po raz pierwszy od 35 lat. W kategorii dramatu nagrodę otrzymała Quiara Alegria Hudes za sztukę _ Water by the Spoonful _ (dosł. woda po łyżeczce), traktującą o powracającym weteranie wojny w Iraku.

bEDkzEkD

Pulitzer za biografię przypadł Johnowi Lewisowi Gaddisowi za _ George F. Kennan: An American Life _, a nagrodę w kategorii poezji otrzymała Tracy K. Smith za _ Life on Mars _.

Pulitzera za literaturę faktu dostał Stephen Greenblatt za _ The Swerve: How the World Became Modern _, a nagroda w kategorii muzyki przypadła Kevinowi Putsowi za _ Silent Night: Opera in Two Acts _.

Nagroda Pulitzera - od nazwiska dziennikarza i wydawcy amerykańskiego z przełomu XIX i XX wieku Josepha Pulitzera - przyznawana jest od 1917 roku za osiągnięcia w dziedzinie dziennikarstwa, w literaturze i muzyce.

Czytaj więcej w Money.pl
Złote Maliny 2012 rozdane: Tak złego filmu dotąd nie było Jack i Jill z Adamem Sandlerem w podwójnej roli głównej to film, który zebrał w tym roku najwięcej Złotych Malin, czyli wyróżnień dla najgorszych produkcji.
USA to tylko fast food? Niekoniecznie Według magazynu Elite Traveler mekką kulinariów są Stany Zjednoczone, które zajęły 7 miejsc w rankingu 20 najlepszych restauracji świata.
Wybrali najlepszy polski film. Holland przegrała Wojciech Smarzowski otrzymał m.in. Złotego Orła jako najlepszy reżyser, pokonując Agnieszkę Holland ("W ciemności") i Jana Komasę ("Sala samobójców").
bEDkzEle
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)