Notowania

francja
07.06.2010 13:48

Najniższa popularność Sarkozy'ego od 2007 roku

Tylko co trzeci Francuz dobrze ocenia prezydenta kraju. To cena m.in. za reformę emerytalną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Prezydenta Francji negatywnie ocenia 64 proc. ankietowanych - wynika z sondażu opublikowanego w dzienniku _ Liberation _.

Według badania, przeprowadzonego przez instytut Viavoice, zadowolonych z prezydenta jest tylko 34 procent ankietowanych, a 2 procent nie ma zdania na ten temat.

Według _ Liberation _, spadek popularności Sarkozy'ego związanyjest z reformą emerytalną, z której uczynił on jeden z głównych celów swojego rządu.

Jako _ niesprawiedliwy _ 55 procent ankietowanych ocenia projekt podniesienia wieku emerytalnego. Jak przypomina agencja AFP, emerytura w wieku 60 lat to nad Sekwaną symboliczna zdobycz socjalna, licząca prawie 30 lat.

Sondaż instytutu Viavoice potwierdza opublikowane w piątek badania CSA-Cap dla _ Le Parisien _, według których tylko jedna trzecia Francuzów ma zaufanie do Sarkozy'ego i uważa, że dwa lata przed kolejnymi wyborami prezydenckimi jest on w stanie poradzić sobie z problemami Francji.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Francuzi protestują przeciw podniesieniu wieku emerytalnego ]( http://news.money.pl/artykul/francuzi;protestuja;przeciw;podniesieniu;wieku;emerytalnego,250,0,625658.html )
* [ Francuzi nie chcą Sarkozy'ego ]( http://news.money.pl/artykul/francuzi;nie;chca;sarkozyego,200,0,601800.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: francja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz