Notowania

napieralski
02.02.2011 17:46

Napieralski do Tuska: co z listem Rostowskiego do KE ws. reformy finansów

Szef SLD Grzegorz Napieralski zwrócił się w środę do premiera Donalda Tuska, by wyjaśnił sprawę braku odpowiedzi ze strony ministra finansów Jacka Rostowskiego do Komisji Europejskiej w sprawie planu reformy finansów publicznych.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Szef SLD Grzegorz Napieralski zwrócił się w środę do premiera Donalda Tuska, by wyjaśnił sprawę braku odpowiedzi ze strony ministra finansów Jacka Rostowskiego do Komisji Europejskiej w sprawie planu reformy finansów publicznych. *

List ma związek z niedawną publikacją "Dziennika Gazety Prawnej, który we wtorek napisał, że do tej pory rząd nie wysłał do Brukseli odpowiedzi na list, który niedawno unijny komisarz do spraw gospodarczych Olleg Rehn skierował do Rostowskiego z prośbą o przedstawienie szczegółów planu reformy finansów publicznych. Według "DGP", minister miał korespondencję w tej sprawie wysłać do KE do końca stycznia.

W liście do premiera Napieralski napisał, że przedstawiciele KE "wyrażają zaniepokojenie brakiem możliwości zmniejszenia przez Polskę poziomu deficytu finansów publicznych do 3 proc. PKB w 2012 roku" i dlatego "zwrócili się do ministra finansów Jacka Rostowskiego z prośbą o przedstawienie szczegółów planu niezbędnych reform", ale rząd - mimo złożonej deklaracji - nie wysłał odpowiedzi do końca stycznia.

"Z uwagi na wagę przedmiotowej sprawy, tak w aspekcie wewnętrznym, jak i międzynarodowym, zwracam się do pana premiera z prośbą o wyjaśnienie okoliczności tej niepokojącej sytuacji, która może negatywnie rzutować na stan stosunków naszego kraju z instytucjami Unii Europejskiej" - podkreślił w liście Napieralski.

Lider SLD napisał też, że "o szczegółach planu niezbędnych reform w obszarze finansów publicznych powinien być poinformowany Sejm oraz obywatele".(PAP)

(planujemy kontynuację tematu)

mkr/ la/ ura/

Tagi: napieralski, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz