Notowania

wybory prezydenckie 2010
11.05.2010 15:00

Napieralski: Nie będzie komitetu honorowego

Kandydat będzie miał tylko komitet poparcia. Powodem zbyt krótka kampania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

*Kandydat SLD na prezydenta Grzegorz Napieralski powiedział, że ze względu na specyficzną, krótką kampanię wyborczą, nie powstanie jego formalny komitet honorowy, lecz będzie komitet poparcia.*

_ - Będzie komitet poparcia, którego członkowie będą stopniowo przedstawiani wyborcom _ - powiedział dziennikarzom Napieralski, który we wtorek odwiedził miejscowość Okonek (Wielkopolskie).

Kandydat SLD w wyborach prezydenckich podziękował za poparcie udzielone mu przez Wojciecha Jaruzelskiego i Aleksandra Kwaśniewskiego. - _ Dwóch z żyjących byłych prezydentów RP powiedziało, że na mnie zagłosuje, to dla mnie duże wsparcie _ - powiedział Napieralski.

Lider SLD w kampanii wyborczej stawia na intensywne spotkania z wyborcami i kampanię internetową. Swoje szanse w I turze wyborów ocenia jako dobre.

_ - Jestem w rankingu wymieniany na trzecim miejscu, to jest miejsce na podium. Mam nadzieję, że uda się wyborcom wytłumaczyć, że wybór między Jarosławem Kaczyńskim a Bronisławem Komorowskim to nie jest prawdziwy wybór, bo są to politycy prawicowi. Prawdziwy wybór to wybór między lewicą a prawicą _ - powiedział Napieralski.

Szef sztabu wyborczego Napieralskiego Marek Wikiński powiedział z kolei dziennikarzom w Sejmie, że w czwartek spotka się z Kwaśniewskim w sprawie ruchu poparcia dla kandydata SLD. _ Pan prezydent zapytał mnie jako szefa sztabu jak może włączy czynnie w kampanię _ - mówił Wikiński. Sam Kwaśniewski powiedział w poniedziałek gazecie.pl i TVN24, że nie zostanie członkiem komitetu honorowego Napieralskiego, bo takiego komitetu nie będzie.

Wikiński mówił, że obecnie przygotowywane są spoty radiowe i telewizyjne oraz audycje, które będą emitowane w bezpłatnym czasie antenowym w radiu i telewizji. Jak przypomniał, Napieralski zaproponował, by zrezygnować z billboardów w kampanii wyborczej, a skupić się na debacie o przyszłości Polski. _ Jesteśmy konsekwentni i nie będziemy kupowali billboardów wielkoformatowych - 2x5 _ - podkreślił.

Niewykluczone są także spoty w płatnym czasie reklamowym, ale - zastrzega Wikiński - bardzo oszczędnie. - _ Szanujemy każdy grosz, tak by przy optymalnych nakładach uzyskać jak najlepszy efekt. Będziemy pokazywali takiego Grzegorza Napieralskiego jaki jest - młody nowoczesny polityk, jedyny kandydat przyszłości Polski - dodał szef sztabu kandydata SLD. - Obecnie badane są potencjalne hasła, jakie mogą być wykorzystane w kampanii Napieralskiego. _Zostaną wyłonione trzy hasła, które zostaną przedstawione kandydatowi" - poinformował Wikiński.

* [ Pięciu najważniejszych kandydatów na prezydenta ]( http://news.money.pl/artykul/pieciu;najwazniejszych;kandydatow;na;prezydenta,8,0,614152.html )[ ]( http://news.money.pl/artykul/napieralski;pis;i;po;wspolnie;budowaly;iv;rp,44,0,616492.html )
* [ **Napieralski: PiS i PO wspólnie budowały IV RP** ]( http://news.money.pl/artykul/napieralski;pis;i;po;wspolnie;budowaly;iv;rp,44,0,616492.html )
O Polsce po smoleńskiej katastrofie czytaj w Money.pl
*Polska oszalała. Co nas czeka po tragedii? * Ogłaszając, że para prezydencka pochowana zostanie na Wawelu, ustami kardynała Dziwisza rozpoczęto prezydencką kampanię wyborczą. Do dziś nikt nie chce się przyznać do podjęcia tej decyzji, choć rozpętała ona wojnę polsko – polską.
*Polska Komorowskiego vs. Polska Kaczyńskiego * Marszałek Sejmu zarządził, że 20 czerwca pójdziemy do urn, by wybrać prezydenta. Wszystko wskazuje na to, że do decydującej batalii staną: Bronisław Komorowski i Jarosław Kaczyński.
*Nałęcz: Kaczyński może wygrać, sondaże to nie wszystko * Połowa Polaków nie chce, by prezes PiS startował w wyborach. Wiele wskazuje jednak na to, że Jarosław Kaczyński podejmie walkę o prezydenturę. Zdaniem Tomasza Nałęcza, będzie to bardzo ryzykowna decyzja, z pogranicza hazardu politycznego.
Tagi: wybory prezydenckie 2010, napieralski, sld, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz