Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
śmierć barbary blidy
28.07.2010 19:34

Napieralski pogania komisję śledczą

Chodzi o prace sejmowych śledczych, badających sprawę śmierci Barbary Blidy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Szef SLD Grzegorz Napieralski uważa, że sejmowa komisja śledcza badająca okoliczności śmierci Barbary Blidy musi przyspieszyć prace. Jego zdaniem raport komisji powinien być gotowy już we wrześniu.

Według Napieralskiego sejmowa komisja śledczapowinna wyjaśnić bardzo szczegółowo sprawę Blidy, wskazując winnych tego, że _ system państwa, sterowany przez polityków _ doprowadził do śmierci byłej minister i posłanki SLD.

_ - Ryszard Kalisz (szef komisji) musi przyspieszyć prace, one trwają już za długo, są moim zdaniem bardzo mocno rozwleczone, czas ucieka. Coraz dalej jesteśmy od tej wielkiej tragedii. Moim zdaniem we wrześniu ta komisja powinna mieć już raport, kto jest winny tej tragicznej śmierci _ - powiedział Napieralski dziennikarzom podczas środowej wizyty w Płocku.

Ryszard Kalisz, odnosząc się do zarzutów szefa SLD, powiedział w Programie 1 Polskiego Radia, że Napieralski nie ma pojęcia o tym, co robi komisja śledcza badająca okoliczności śmierci Blidy. Dodał, że nie otrzymał od przewodniczącego SLD żadnej pomocy. - _ Nawet żadnej chęci pomocy _ - podkreślił. - _ Komisję Blidy prowadzę sam i nigdy nikt mi z partii w tej sprawie nie pomógł, ani z klubu _ - zaznaczył.

Kalisz poinformował, że komisja zakończy prace na jesieni. Podkreślił, że przez dwa lata komisja zebrała _ przeogromny materiał dowodowy _. - _ To jest najbardziej merytoryczna komisja, jaka pracuje w Sejmie _ - dodał.

Napieralski powiedział, że za dotychczasowy brak ostatecznego i pełnego wyjaśnienia sprawy Blidy obwinia również instytucje państwa. - _ Gdzie jest dzisiaj tak naprawdę pomoc prokuratury? _ - pytał. Podkreślił, że pytań w sprawie jest nadal wiele: dlaczego doszło do takiej tragedii, dlaczego akcja ABW była nieprzygotowana, skąd wyszedł rozkaz, dlaczego był taki rozkaz, dlaczego byłej parlamentarzystki nie zaproszono na przesłuchanie do prokuratury. - _ To tym bardziej ważne, że - jak się okazuje - takie brutalne wejście do domu Barbary Blidy było niepotrzebne, bo nie było ku temu podstaw _ - ocenił Napieralski.

W środę komisja śledcza badająca okoliczności śmierci Barbary Blidy przesłuchała byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego, który mówił, że w sprawie Blidy nie było ani specjalnych działań, ani nacisków. Kaczyński podkreślał też, że spotkania w kancelarii premiera dotyczyły szerszej sprawy nadużyć w handlu węglem. W czwartek komisja będzie przesłuchiwać - na posiedzeniu niejawnym byłego szefa MSWiA Janusza Kaczmarka.

Tagi: śmierć barbary blidy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz