Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Napieralski za spotkaniem u prezydenta ws. finansów państwa

0
Podziel się:

Szef SLD Grzegorz Napieralski uważa, że prezydent Bronisław Komorowski
powinien zorganizować spotkanie z udziałem liderów partii koalicji i opozycji, premiera, ministra
finansów i ekspertów na temat stanu finansów publicznych.

Szef SLD Grzegorz Napieralski uważa, że prezydent Bronisław Komorowski powinien zorganizować spotkanie z udziałem liderów partii koalicji i opozycji, premiera, ministra finansów i ekspertów na temat stanu finansów publicznych.

"Mam taką propozycję, aby prezydent Bronisław Komorowski zaproponował spotkanie wszystkich szefów klubów parlamentarnych wraz z ekspertami, z premierem i ministrem finansów" - powiedział w poniedziałek w Szczecinie szef SLD.

Jak dodał, "gdyby prezydent, który chce być ponad podziałami politycznymi i mówi, że dba o dobro naszego państwa, zaproponował pilne spotkanie wszystkich liderów opozycji, a także liderów koalicji rządzącej" mogliby oni "bardzo poważnie i uczciwie" porozmawiać o stanie finansów publicznych.

Napieralski uważa, że jest to propozycja "rozważna, ale też niecierpiąca zwłoki, która pozwoli wspólnie zastanowić się nad tym, co w państwie się dzieje, albo w końcu uczciwie powiedzieć wszystkim Polakom, jaki jest stan finansów i jak jesteśmy zadłużeni".

Szef SLD dodał, że pojawiają się niepokojące wypowiedzi polityków koalicji "dotyczące kolejnych pomysłów zabierania Polakom pieniędzy". Wymienił m.in. wypowiedź minister pracy Jolanty Fedak nt. składki zdrowotnej.

Fedak powiedziała w TVN24, że "nie ma najmniejszego problemu, żeby uprościć zbieranie w ogóle składki zdrowotnej, które jest kosztowne i także dla budżetu jest bardzo mocno obciążające (...). Może lepiej zapłacić cały podatek, a nie odpisywać tej składki. Wydaje mi się, że takie poprawienie tego systemu byłoby sto razy logiczniejsze". Nieco później minister pracy w oświadczeniu przekazanym PAP zapewniła, że nie ma żadnych planów zmian w systemie podatkowym w związku z ewentualną propozycją zmiany sposobu księgowania składki na ubezpieczenie zdrowotne.

Napieralski dodał, że wydaje się, iż sytuacja w finansach publicznych jest bardzo niebezpieczna, a Sojusz ma niewielkie zaufanie do ministra finansów. "Kolejny raz boimy się, że wprowadzi nas w błąd. Powiem więcej, boimy się, że kolejny raz nas oszuka" - stwierdził szef SLD.(PAP)

(planujemy kontynuację tematu)

epr/ mok/ mow/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)