Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
napieralski
14.05.2010 16:00

Napieralski zaprezentował zespół swych ekspertów

# dochodzi informacja o prezentacji zespołu #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi informacja o prezentacji zespołu #

14.05. Warszawa (PAP/Media) - Europosłowie: Janusz Zemke, Bogusław Liberadzki i Marek Siwiec, poseł Bartosz Arłukowicz oraz była posłanka i doradczyni Aleksandra Kwaśniewskiego, dr Małgorzata Winiarczyk-Kossakowska - m.in. te osoby tworzą zaplecze eksperckie kandydata SLD na prezydenta Grzegorza Napieralskiego.

Osoby te również miałyby w przyszłości tworzyć Kancelarię Prezydenta Grzegorza Napieralskiego.

"Kandydat, choćby był często uczestnikiem wielu seminariów, miał wiele fakultetów na swoim koncie, to jednak musi mieć zespół znakomitych doradców - osób, które pomogą i przygotują propozycje programowe, doradzą w trudnych chwilach, kiedy jest taka potrzeba. Tak naprawdę w zespole, we współpracy siła. Im więcej osób świetnie przygotowanych wokół kandydata, tym lepiej" - podkreślił Napieralski na piątkowej konferencji prasowej.

Winiarczyk-Kossakowska, która jest koordynatorem zespołu, a na co dzień kieruje Radą Strategii Programowej SLD wyjaśniła, że przygotowuje on dla kandydata Sojuszu na prezydenta m.in. ekspertyzy z różnych dziedzin nauki. "Chodzi tu o politykę społeczną, ale też o bezpieczeństwo, o sprawy wewnętrzne, o politykę zagraniczną, stąd też jako koordynator odbywam szereg spotkań w węższym lub szerszym gronie" - zaznaczyła.

Zemke, którego Napieralski przedstawił jako "najbardziej pożądaną postać, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo i wojsko" zapewnił, że nadrzędną ideą, która kieruje się zespół to "idea poszukiwania jak najszerszego wsparcia dla zapewnienia Polsce bezpieczeństwa".

"Uważamy, że sprawy bezpieczeństwa narodowego to nie są sprawy przynależne jakiejś jednej - nawet dużej - sile politycznej. Tutaj trzeba szukać porozumienia wszystkich podstawowych sił politycznych i będziemy budowali przyszłą Radę Bezpieczeństwa Narodowego, wszelkie kwestie dotyczące wojska, bezpieczeństwa wewnętrznego poszukując jak najszerszego wsparcia i zapewniając wojsku, policji, służbom jak najstabilniejsze warunki działania" - podkreślił Zemke.

Jeśli chodzi o innych członków zespołu ekspertów, to Siwiec - b. szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, b. wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego - odpowiada w nim za sprawy międzynarodowe, zwłaszcza politykę wschodnią, a Liberadzki - b. minister transportu, a dziś m.in. szef delegacji polskiej w grupie Socjalistów i Demokratów w europarlamencie - za tematykę europejską. Arłukowicz jest z kolei odpowiedzialny za kwestie związane z ochroną zdrowia.

Napieralskiego wspierają również: prof. Uniwersytetu Warszawskiego Jolanta Supińska (zajmuje się polityką społeczną) oraz b. minister finansów Grzegorz Kołodko, który jednak nie pojawił się na piątkowej konferencji.

Politycy Sojuszu nie wykluczają, że w przyszłości członkowie zespołu mogliby znaleźć się w Kancelarii Prezydenta Grzegorza Napieralskiego. "Jeśli spojrzeć na tak znakomity zespół, to gdyby byli to ministrowie w Kancelarii Prezydenta, to byłaby to najlepsza Kancelaria Prezydenta w dziejach Rzeczpospolitej Polskiej" - podkreślił Napieralski.

Pytany, kogo z grona ekspertów wybrałby szefem swej kancelarii, odpowiedział, że "stawia na kobiety". (PAP)

mkr/ par/ mow/

Tagi: napieralski, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz