Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nasi ratownicy jutro wrócą z Haiti

0
Podziel się

Samolot z ekipą ma wylądować na Okęciu między godz. 15 a 16.

Nasi ratownicy jutro wrócą z Haiti
(PAP/Mikołaj Kozak)
bEhTbkHV

Rządowy samolot z grupą polskich ratowników, którzy od ubiegłego tygodnia udzielają pomocy poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi na Haiti, w sobotę ma wrócić do Warszawy - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

fot: PAP/Mikoaj Kozak [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/polscy;ratownicy;na;haiti,galeria,3306,0.html)Samolot z tzw. ciężką grupą poszukiwawczo-ratowniczą, w skład której wchodzi 54 ratowników z 10 psami wyspecjalizowanymi w poszukiwaniu żywych osób pod gruzami, ma wylądować na wojskowym lotnisku Okęcie między godz. 15 a 16.

_ - 15 ratowników i lekarzy, którzy w środę zostali przewiezieni śmigłowcem do miejscowości Petit Goave, dotkniętej najsilniejszymi wstrząsami wtórnymi, udzieliło pomocy 75 osobom rannym w wyniku trzęsienia ziemi _- poinformował rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak.

bEhTbkHX

Ponadto polscy lekarze przebadali grupę dzieci; dwoje z nich ze zdiagnozowaną chorobą, m.in. silnym zapaleniem płuc, zostało następnie przetransportowanych do szpitala w stolicy Haiti, Port-au-Prince.

Reszta polskiej grupy pozostała w Port-au-Prince. W piątek ratownicy podzieleni na trzy grupy kontynuowali akcję poszukiwania żywych ludzi, którzy w dalszym ciągu mogą znajdować się pod gruzami. - _ Jedna grupa pracowała w stolicy, dwie pozostałe, wspólnie z ratownikami z USA oraz Wielkiej Brytanii, działały nieopodal Port-au-Prince _ - poinformował Frątczak. Dodał, że według relacji ratowników także w piątek na Haiti były odczuwane wstrząsy wtórne.

ZOBACZ TAKŻE:

bEhTbkIy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)