Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nawet Lennon nie odwiódłby burmistrza Nowego Jorku od walki z paleniem

0
Podziel się

Burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg jest zdecydowanym wrogiem
palenia. Nie pozwala na to także w parkach i nie robią na nim wrażenia nawet argumenty w rodzaju,
co powiedziałby na zakaz namiętny palacz... John Lennon.

bEhGjMdN

Burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg jest zdecydowanym wrogiem palenia. Nie pozwala na to także w parkach i nie robią na nim wrażenia nawet argumenty w rodzaju, co powiedziałby na zakaz namiętny palacz... John Lennon.

Burmistrz zatwierdził w tym tygodniu przepisy zakazujące palenia w miejskich parkach, na plażach i skwerach. Zaczną obowiązywać za trzy miesiące.

Z krucjatą antynikotynową włodarza Nowego Jorku nie mogą się pogodzić amatorzy nałogu. Podczas jednej z audycji radiowych z udziałem burmistrza zadzwonił mężczyzna, przedstawił się jako John i mówiąc - z być może udawanym - angielskim akcentem zapytał jak John Lennon, który mieszkał przy Parku Centralnym i często chodził tam z żoną Yoko Ono na spacery, zareagowałby na decyzję Bloomberga.

bEhGjMdP

"Ciekaw jestem co pan o tym myśli" - zagadnął radiosłuchacz.

Bloomberg nie dał się zbić z tropu. Oświadczył, że nie wie jaka byłaby dzisiaj reakcja Lennona zamordowanego w roku 1980 przed własnym domem w Nowym Jorku, zwanym Dakota. Dodał, że można by o to zapytać innego członka zespołu The Beatles, Paula McCartneya.

"To interesujące pytanie i kiedy spotkam następnym razem Paula, to mu je zadam" - obiecał Bloomberg. Jak przy tym zasugerował, Lennon mógłby dzisiaj mieć zupełnie inny stosunek do palenia. "Pamiętaj John, że świat się zmienił, zwyczaje ludzi się zmieniły" - przekonywał burmistrz.

Po śmierci Lennona otwarto w Parku Centralnym, niedaleko Dakoty, tzw. Pola Truskawkowe dla upamiętnienia piosenki "Strawberry Fields Forever". Jest tam też mozaika z napisem "Imagine", tytułem innego słynnego utworu Beatlesów.

bEhGjMdV

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/ ap/

bEhGjMeq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)