Notowania

włochy
14.11.2010 15:25

Neapol na skraju katastrofy ekologicznej. Przez śmieci

Na ulicach leży tam 1200 ton niewywiezionych odpadków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sonic Julez/CC/Flickr)

Na ulicach *w głównym mieście Kampanii, pogrążonym w kryzysie śmieciowym, leży 1200 ton niewywiezionych odpadków. *

Miastu grozi całkowity paraliż, ponieważ zaczyna brakować miejsca na kolejne transporty śmieci praktycznie na wszystkich wysypiskach w całej okolicy. Kilka z nich już w tej chwili nie przyjmuje odpadków z powodu przepełnienia.

Ulice nie są sprzątane także w wielu miejscowościach wokół Neapolu, między innymi w miasteczku Giugliano. Zgodnie z obietnicami premiera Silvio Berlusconiego obecny kryzys śmieciowy miał być całkowicie rozwiązany w ciągu 10 dni, do początku listopada.

Tymczasem obecnie sytuacja jest znacznie poważniejsza niż przed kilkoma tygodniami. Wtedy wywóz śmieci utrudniały przede wszystkim gwałtowne protesty ludności przeciwko planom utworzenia nowego wysypiska w miejscowości Terzigno. Obecnie prawie nie ma gdzie ich wywozić.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Władze alarmują: Włoskie mafie opanowują Rzym ]( http://news.money.pl/artykul/wladze;alarmuja;wloskie;mafie;opanowuja;rzym,89,0,709977.html )
* [ Alkomaty obowiązkowe we włoskich lokalach ]( http://manager.money.pl/news/artykul/alkomaty;obowiazkowe;we;wloskich;lokalach,141,0,709773.html )
* [ Włochy na skraju kryzysu rządowego ]( http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/wlochy;na;skraju;kryzysu;rzadowego,188,0,707004.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz