Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Netanjahu i Abbas "biorą się do roboty"

0
Podziel się:

Clinton: Podjęli w negocjacjach najważniejsze kwestie konfliktu bliskowschodniego.

Netanjahu i Abbas "biorą się do roboty"
(PAP/EPA)

Przywódcy Izraela i Palestyńczyków _ biorą się do roboty _, podejmując w negocjacjach najważniejsze kwestie konfliktu bliskowschodniego - powiedziała w sekretarz stanu USA Hillary Clinton.

Izraelski premier Benjamin Netanjahu i palestyński prezydent Mahmud Abbas _ zaczęli się zmagać z głównymi kwestiami, które można rozwiązać tylko w bezpośrednich negocjacjach _ - dodała Clinton przed rozmowami w Jerozolimie.

Negocjacje Netanjahu-Abbas, którym patronują Stany Zjednoczone, toczyły się wczoraj w egipskim kurorcie nadmorskim Szarm asz-Szajch (Szarm el-Szejk) na półwyspie Synaj, a dziś są kontynuowane w Jerozolimie.

2 września w Waszyngtonie Netanjahu, Abbas i Clinton ogłosili wznowienie bezpośrednich negocjacji palestyńsko-izraelskich po trwającej 20 miesięcy przerwie. W ciągu roku rozmowy mają doprowadzić do ramowego porozumienia w sprawie trwałego uregulowania konfliktu, co pozwoliłoby na utworzenie państwa palestyńskiego i ustanowienie pokoju w regionie. Jednym z najpoważniejszych problemów w tych negocjacjach jest osadnictwo żydowskie na terenach palestyńskich.

Clinton podkreślała, że Netanjahu i Abbas są _ szczerzy i poważni _. Wezwała ich po raz kolejny do _ wykorzystania okazji _ doprowadzenia do pokoju, wskazując, że status quo jest _ nie do utrzymania _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/138/t110730.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rozpoczely;sie;izraelsko-palestynske;rozmowy;pokojowe,75,0,675403.html) Rozpoczęły się izraelsko-palestyńske rozmowy pokojowe Negocjacjom patronują Stany Zjednoczone.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/22/t84758.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/izrael;gotowy;oddac;palestynczykom;fragment;jerozolimy,56,0,668472.html) "Izrael gotowy oddać Palestyńczykom fragment Jerozolimy" Minister obrony Izraela składa deklarację w gazecie "Haarec".
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t80495.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/radykalowie;palestynscy;groza;fala;atakow;na;izrael,189,0,669629.html) Radykałowie palestyńscy grożą falą ataków na Izrael Bojownicy z 13 organizacji chcą storpedować waszyngtońskie rozmowy pokojowe.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/t109963.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/negocjacje;izraela;z;palestynczykami;skazane;na;porazke,145,0,669841.html) Negocjacje Izraela z Palestyńczykami skazane na porażkę? Komentatorzy: Strony mierzą zbyt wysoko.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)