Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Newsweek już nie tylko cyfrowy. Papierowy powraca

0
Podziel się

Od grudnia ubiegłego roku magazyn jest dostępny tylko w wersji cyfrowej. Ma się jednak stać się pismem na zasadzie prenumeraty.

Newsweek już nie tylko cyfrowy. Papierowy powraca
(Ed Yourdon/CC BY-SA 2.0/Flickr)
bCZQgSLF

Po ponad rocznej przerwie renomowany amerykański tygodnik _ Newsweek _ ma ponownie pojawić się w wydaniu drukowanym na początku 2014 r. - informuje dziennik _ New York Times _. Od grudnia ub.r. magazyn jest dostępny tylko w wersji cyfrowej.

_ - Będzie to produkt pierwszej jakości _ - zapowiada redaktor naczelny _ Newsweeka _ Jim Impoco. Jak precyzuje, tygodnik, który w tym roku obchodzi swe 80-lecie, ma stać się pismem na zasadzie prenumeraty.

Pierwsze drukowane, 64-stronnicowe wydanie po przerwie ukaże się w styczniu, albo w lutym.

Na początku lat 90. ub. wieku _ Newsweek _ był wydawany na całym świecie i miał ok. 3,3 mln czytelników. Przez dwadzieścia lat sprzedaż jednak systematycznie spadała. W 2010 r. _ Newsweeka _ kupowało już zaledwie 1,5 mln. czytelników.

bCZQgSLH

W tym samym roku tygodnik połączył się z serwisem The Daily Beast, po czym został sprzedany przez _ The Washington Post _ za symbolicznego dolara miliarderowi z Kalifornii Sidneyowi Harmanowi. Po jego śmierci w 2011 r. rodzina Harmanów wycofała swe udziały w _ Newsweeku _.

Wersję cyfrową nazwano _ Newsweek Global _. Jest to pojedyncze wydanie o zasięgu globalnym, dostępne w formacie cyfrowym na zasadach prenumeraty.

Czytaj więcej w Money.pl

bCZQgSMi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)