Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Ewgenia Manołowa
|

Nielegalne umowy sieci handlowych w Bułgarii

0
Podziel się:

Wymieniały się one informacjami o cenach towarów oraz o strategiach marketingowych.

Nielegalne umowy sieci handlowych w Bułgarii
(Paha_l/Dreamstime)
bEKnzWad

Bułgarska Komisja Obrony Konkurencji zarzuciła niektórym dużym zagranicznym i krajowym sieciom handlowym porozumienia kartelowe. Działają one na niekorzyść między innymi miejscowych producentów.

Według komunikatu opublikowanego na stronie internetowej komisji zarzuty dotyczą między innymi bułgarskich filii firm: Metro Cash and Carry, Kaufland, Billa, ale też dużych bułgarskich sieci Maxima i Piccadilly.

Komisja ustaliła, że sieci pośrednio wymieniały informacje o cenach towarów, umawianych z tymi samymi dostawcami, a także o marketingowych strategiach. _ Koordynowały swoje działania, stosując pionowe porozumienia o cenach dostaw i dostępie do powierzchni handlowej _ - napisano w komunikacie.

bEKnzWaf

Komisja zajęła się sprawą po sygnałach, jakie do niej trafiły od krajowych producentów żywności i win. Skarżyli się oni na naciski dużych sieci handlowych oraz na niekorzystną - według nich - konkurencję importowanych artykułów żywnościowych.

Hipermarkety mają 60 dni na przedstawienie swoich kontrargumentów. W razie potwierdzenia zarzutu grozi im grzywna w wysokości 10 proc. ich rocznych obrotów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t40449.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/amerykanie;znowu;szturmuja;sklepy,9,0,744713.html) Amerykanie znowu szturmują sklepy Sieci handlowe pozbywają się towarów, których nie udało się sprzedać przed świętami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/175/t97455.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tikkurila;praktiker;i;castorama;nielegalnie;sie;dogadywaly,132,0,625284.html) Tikkurila, Praktiker i Castorama nielegalnie się dogadywały Kary uniknie tylko Castorama, która poinformowała o procederze.
bEKnzWaG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)