Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemcy: Fala powodziowa w Brandenburgii spodziewana w weekend

0
Podziel się

Czwarty stopień alarmowy w związku z zagrożeniem powodziowym ogłoszony
zostanie prawdopodobnie w najbliższy weekend w Brandenburgii, przy granicy z Polską - poinformował
we wtorek szef urzędu ds. środowiska w tym niemieckim landzie Matthias Freude.

bEiSbwrp

Czwarty stopień alarmowy w związku z zagrożeniem powodziowym ogłoszony zostanie prawdopodobnie w najbliższy weekend w Brandenburgii, przy granicy z Polską - poinformował we wtorek szef urzędu ds. środowiska w tym niemieckim landzie Matthias Freude.

Według niego poziom wody w Odrze przekracza obecnie o trzy metry stan normalny dla tej pory roku i rośnie na razie w umiarkowanym tempie - o dwa centymetry na godzinę.

"W piątek zacznie się na dobre" - powiedział Freude. Stan zagrożenia powodziowego utrzyma się prawdopodobnie przez trzy dni, ale wysokość fali powodziowej nie powinna osiągnąć poziomu z 1997 roku. Wówczas fala utrzymywała się w Brandenburgii przez sześć tygodni - przypomniał Freude.

bEiSbwrr

Według niemieckiej agencji dpa w mieście Eisenhuettenstadt i miejscowościach Ratzdorf oraz Stuetzkow obowiązuje najniższy, pierwszy stopień alarmowy. Po południu wprowadzony ma zostać drugi stopień, zaś w środę - prawdopodobnie trzeci. Trwa umacnianie wałów przeciwpowodziowych,

Burmistrz Frankfurtu nad Odrą Martin Wilke poinformował, że mieszkańcom wydawane będą worki z piaskiem. Na jedno gospodarstwo domowe przypada 100 worków. (PAP)

awi/ ap/

bEiSbwrS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)