Notowania

wiadomości
13.06.2013 22:21

Niemcy: Fundacja Flicka wspiera polsko-niemiecki Jugendwerk

Były premier Brandenburgii Manfred Stolpe przekazał w czwartek w Poczdamie Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (Jugendwerk) prawie 45 tys. euro od Fundacji F.C.Flicka. "Wiele osób mówi o Europie, wy ją budujecie" - powiedział Stolpe pracownikom PNWM.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Były premier Brandenburgii Manfred Stolpe przekazał w czwartek w Poczdamie Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (Jugendwerk) prawie 45 tys. euro od Fundacji F.C.Flicka. "Wiele osób mówi o Europie, wy ją budujecie" - powiedział Stolpe pracownikom PNWM. *

"Jugendwerk przyczynia się do przezwyciężenia ciasnoty umysłowej, zaściankowości i nacjonalizmu" - powiedział Stolpe, członek istniejącej od dwunastu lat fundacji, wręczając czek na 44900 euro.

Dyrektor Jugendwerku Stephan Erb podkreślił, że dzięki dotacji możliwa będzie realizacja dodatkowych programów, w tym szkoleń organizatorów polsko-niemieckich spotkań młodzieży z udziałem partnerów z Ukrainy i Izraela. Dokończony zostanie także polsko-niemiecko-ukraiński projekt ulicznego turnieju piłkarskiego.

Umowa o utworzeniu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży została podpisana przez rządy obu krajów w 1991 roku wraz z polsko-niemieckim Traktatem o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. Jugendwerk wspiera finansowo co roku około 3000 spotkań młodzieży, w których bierze udział ponad 100 tys. uczniów z obu krajów. Roczny budżet PNWM wynosi około 9 mln euro. Jak twierdzi Jugendwerk, przekazywana przez oba rządy kwota od lat nie wystarcza na pozytywne rozpatrzenie wszystkich wniosków. Biura Jugendwerku znajdują się w Warszawie i Poczdamie.

Istniejąca od 1963 roku Francusko-Niemiecka Współpraca Młodzieży dysponuje kwotą ponad 20 mln euro rocznie.

Z Berlina Jacek Lepiarz (PAP)

lep/ mc/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz