Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemcy: Krowa Yvonne w końcu się odnalazła

0
Podziel się

Yvonne, krowa bezskutecznie poszukiwana od trzech miesięcy przez Niemców i
Austriaków, odnalazła się - poinformował w czwartek austriacki rezerwat Gut Aiderbichl.

bEhbgUyJ

Yvonne, krowa bezskutecznie poszukiwana od trzech miesięcy przez Niemców i Austriaków, odnalazła się - poinformował w czwartek austriacki rezerwat Gut Aiderbichl.

"Jeden z rolników zadzwonił do nas, kiedy Yvonne weszła na jego teren" - poinformował austriacki rezerwat Gut Aiderbichl, obecny właściciel zwierzęcia.

Pracownikowi rezerwatu udało się potwierdzić tożsamość Yvonne na podstawie kolczyka, który miała w uchu.

bEhbgUyL

24 maja przeznaczona przez swojego właściciela na ubój krowa Yvonne uciekła z pastwiska i ukryła się w lesie.

Sprawą zajął się rezerwat Gut Aiderbichl, który wykupił krowę, obiecując zapewnić jej utrzymanie, i rozpoczął poszukiwania. Pomimo szeroko zakrojonej akcji i wykorzystania m.in. helikoptera, samochodu terenowego i czujnika podczerwieni, brązowa krowa pozostawała nieuchwytna ponad trzy miesiące.

Przebywająca na wolności Yvonne została przez lokalne władze uznana za zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego, gdy któregoś dnia omal nie zderzyła się z radiowozem.

Ucieczka krowy zainspirowała twórców piosenek. Utwór "Krowa Yvonne" w wykonaniu niemieckiego komika Joe Heinricha stał się przebojem na portalu YouTube. Natomiast poświęconą dzielnej krowie piosenkę bawarskiego zespołu Gnadenkapelle można było usłyszeć także w wielu stacjach radiowych.(PAP)

bEhbgUyR

and/ az/ mc/

9698747 9611774,arch.

bEhbgUzm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)