Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemcy: Liczba zakażeń EHEC wyraźnie spada

0
0
0
Podziel się

Od kilku dni wyraźnie spada liczba nowych infekcji szczepem pałeczki okrężnicy EHEC oraz przypadków zespołu hemolityczno-mocznicowego (HUS), który wywołują toksyny bakterii.

Niemcy: Liczba zakażeń EHEC wyraźnie spada
(PAP/EPA)
bCOlQXAR

Od kilku dni wyraźnie spada liczba nowych infekcji szczepem pałeczki okrężnicy EHEC oraz przypadków zespołu hemolityczno-mocznicowego (HUS), który wywołują toksyny bakterii - podał berliński Instytut im. Roberta Kocha.

Według komunikatu instytutu do dziś wskutek zakażenia EHEC oraz wystąpienia HUS zmarło 35 osób. Wczoraj informowano o 34 ofiarach śmiertelnych groźnej bakterii w Niemczech. Poza Niemcami zmarła dotychczas jedna osoba - mieszkanka Szwecji, która przebywała wcześniej w północnych Niemczech.

Od początku maja berliński Instytut Kocha odnotował w sumie 3228 infekcji EHEC. U 781 pacjentów wystąpiły powikłania w postaci zespołu hemolityczno-mocznicowego, który prowadzi do niewydolności nerek. 69 proc. chorych na HUS to kobiety, a 88 proc. pacjentów to osoby w wieku ponad 20 lat.

W miniony weekend niemieckie władze potwierdziły, że źródłem epidemii były kiełki hodowane w gospodarstwie ogrodniczym w Bienenbuettel w Dolnej Saksonii. Minister rolnictwa Dolnej Saksonii Gert Lindemann oświadczył jednak w sobotniej prasie, że _ uprawa zachowywała wysokie standardy sanitarne _ i _ według wszelkiej dostępnej wiedzy _ nie doszło tam do uchybień.

bCOlQXAT

Instytut Roberta Kocha rekomenduje wstrzymanie się od jedzenia kiełków do czasu wydania nowego zalecenia. Władze odradzają też Niemcom jedzenie surowych kiełków z własnego ogrodu, wskazując na podejrzenia, iż to nasiona mogą być jedną z przyczyn ostrych zatruć spowodowanych EHEC.

Federalny Instytut Oceny Ryzyka poinformował, że władze podejrzewają, iż kiełki z własnej hodowli mogą być przyczyną zakażenia jednej osoby w północnych Niemczech. Instytut zastrzega, że jak dotąd testy nie wykazały bakterii w nasionach. Ostrzeżenie przed spożywaniem ogórków, pomidorów i sałaty zniesiono w Niemczech w 10 czerwca.

bCOlQXBu
ehec
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
pap
0
0
0
0
0
0
0
KOMENTARZE
(0)