Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niemcy: MSZ: ambasada w Jemenie na razie pozostanie zamknięta

0
Podziel się:

Z powodu utrzymującego się zagrożenia terrorystycznego ambasada Niemiec w
stolicy Jemenu, Sanie, pozostanie tymczasowo zamknięta - poinformował we wtorek niemiecki MSZ, choć
jeszcze dzień wcześniej zapowiadano, że otwarcie placówki nastąpi właśnie we wtorek.

Z powodu utrzymującego się zagrożenia terrorystycznego ambasada Niemiec w stolicy Jemenu, Sanie, pozostanie tymczasowo zamknięta - poinformował we wtorek niemiecki MSZ, choć jeszcze dzień wcześniej zapowiadano, że otwarcie placówki nastąpi właśnie we wtorek.

Niemiecka ambasada będzie zamknięta z powody niezmienionej, krytycznej oceny sytuacji w dziedzinie bezpieczeństwa - podała rzeczniczka resortu w Berlinie.

Jeszcze w poniedziałek władze w Berlinie zapowiadały, że niemieckie przedstawicielstwo dyplomatyczne w Sanie zostanie otwarte we wtorek i będzie funkcjonować normalnie.

Telewizja NBC podała w poniedziałek, że amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) przechwyciła niedawno tajne komunikaty wymieniane przez przywódcę Al-Kaidy Ajmana al-Zawahiriego oraz Nasira al-Wahajsziego, szefa Al-Kaidy Półwyspu Arabskiego (AQAP) z centralą w Jemenie, z których wynikało, że Al-Kaida planowała duży zamach na amerykański cel.

Z powodu uznawanej za realną groźby zamachów terrorystycznych Stany Zjednoczone zamknęły ponad 20 swoich ambasad i konsulatów na Bliskim Wschodzie i w Afryce. 19 z nich nie będzie działać do 10 sierpnia.

Z kolei Niemcy, Francja i Wielka Brytania czasowo zamknęły ambasady w Sanie. Norwegia zamknęła swoje placówki konsularne w Arabii Saudyjskiej i Jordanii, a w innych norweskich placówkach dyplomatycznych na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej wprowadzono dodatkowe środki bezpieczeństwa.(PAP)

akl/ kar/

14331010 arch.

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)