Notowania

niemcy
12.12.2008 17:39

Niemcy na celowniku grup terrorystycznych

Zamachowcy są rekrutowani i szkoleni przez internet - ostrzega niemiecka prokuratura.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Niemcy nadal są wśród potencjalnych celów islamistycznych organizacji terrorystycznych, a rosnące znaczenie w rekrutacji i szkoleniu zamachowców ma internet - ostrzegła niemiecka prokurator generalna Monika Harms. *

Na konferencji prasowej w Karlsruhe Harms powiedziała, że choć jak dotąd udało się zapobiec atakom na terenie Niemiec, nie ma przesłanek do odwoływania alarmu w związku z zagrożeniem terrorystycznym.

Przypominając o niedawnej serii zamachów w Bombaju w Indiach, Harms podkreśliła, że _ nikt nie powinien dać się zwieść geograficzną odległością między Niemcami i Bombajem _.

Zdaniem niemieckiej prokurator generalnej internet coraz częściej staje się _ wirtualnym obozem szkoleniowym _ dla zamachowców. Grupy terrorystyczne wykorzystują sieć do werbunku swych zwolenników i finansowania ataków.

* **ZOBACZ TAKŻE:**\
* [ Al-Kaida wie skąd się wział kryzys w USA ]( http://news.money.pl/artykul/al-kaida;wie;skad;sie;wzial;kryzys;w;usa,182,0,404150.html )
* [ Ameryka się boi. Al-Kaida dziś uderzy? ]( http://news.money.pl/artykul/ameryka;sie;boi;al-kaida;dzis;uderzy,64,0,403776.html )
* [ Niemcy: Policja udaremniła zamachy "na wielką skalę"? ]( http://news.money.pl/artykul/niemcy;policja;udaremnila;zamachy;na;wielka;skale,76,0,371532.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

_ Sprawca, który siedzi za biurkiem przed ekranem komputera jest istotnym elementem globalnego dżihadu _ - powiedziała Harms.

W poniedziałek prokuratura generalna Niemiec wniesie oskarżenie przeciw kolejnemu domniemanemu terroryście z tzw. grupy z Sauerlandu. Podejrzany 23-letni Attila S. został niedawno wydany Niemcom przez władze tureckie.

Rozbita w zeszłym roku grupa planowała zamach w regionie Sauerland w Nadrenii Północnej-Westfalii. Mieli pomagać w dostarczaniu z Pakistanu sprzętu potrzebnego do zorganizowania zamachów terrorystycznych. We wrześniu aresztowano dwóch domniemanych członków grupy.

Według prokuratura Rainera Griesbauma w 2007 roku kilka osób powiązanych z _ grupą z Sauerlandu _ przedostało się na pogranicze afgańsko-pakistańskie do obozów terrorystycznych organizacji Islamska Unia Dżihadu. Stanowią one zagrożenie dla sił Bundeswehry stacjonujących w Afganistanie.

_ Ataki na żołnierzy Bundeswehry będą liczniejsze i gwałtowniejsze, tak by spowodować ofiary śmiertelne _ - powiedział Griesbaum.

Tagi: niemcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz