Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Niemcy: Rzecznik rządu przedstawił logo przewodnictwa Niemiec w UE

0
Podziel się:

Podczas rozpoczynającego się 1 stycznia 2007
roku przewodnictwa w Unii Europejskiej Niemcy będą posługiwały się
własnym logo.
Przedstawił je w środę w Berlinie rzecznik rządu Ulrich Wilhelm.
Wieczorem rząd ma ostatecznie zaaprobować niemieckie logo.

Podczas rozpoczynającego się 1 stycznia 2007 roku przewodnictwa w Unii Europejskiej Niemcy będą posługiwały się własnym logo. Przedstawił je w środę w Berlinie rzecznik rządu Ulrich Wilhelm. Wieczorem rząd ma ostatecznie zaaprobować niemieckie logo.

"Nasze logo jest uniwersalne, zrozumiałe w innych krajach i łatwo je rozpoznać" - powiedział Wilhelm. Znak jest dowodem na to, że Niemcy są krajem twórczym i sympatycznym - dodał.

Logo ma formę adresu internetowego. Jego pierwsza litera - niepełne E - ma niemieckie barwy narodowe: czarną, czerwoną i żółtą, natomiast U jest niebieskie i nawiązuje do flagi Unii. Znak uzupełnia napis 2007 i literki DE (Niemcy).

Na wieczornym posiedzeniu w Berlinie rząd Angeli Merkel omówi program działań Niemiec w Unii w pierwszym półroczu przyszłego roku. Hasło niemieckiego przewodnictwa brzmi: "Europie powiedzie się razem". Program niemieckich działań składa się z blisko stu punktów.

Wśród konkretnych przedsięwzięć w programie wymienia się stworzenie wewnętrznego europejskiego rynku energetycznego, ograniczenie biurokracji, ochronę klimatu, współpracę w dziedzinie policji, prawa karnego i cywilnego.

W polityce zagranicznej Niemcy chcą rozwijać politykę sąsiedzką z Europą Wschodnią oraz dążyć do podpisania umowy o partnerstwie i współpracy z Rosją. Celem Niemiec jest także poszukiwanie wyjścia z kryzysu wokół konstytucji UE.

24 i 25 marca w Berlinie odbędzie się nadzwyczajne spotkanie na szczycie w związku z 50. rocznicą podpisania tzw. traktatów rzymskich, uważanych za początek integracji europejskiej.

Jacek Lepiarz (PAP)

lep/ mc/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)