Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemcy: "Spiegel": Kościół katolicki szuka biskupów - także w Polsce

0
Podziel się

Na kilka miesięcy przed pielgrzymką Benedykta XVI do Niemiec tamtejszy
episkopat i Watykan mają poważne problemy personalne i rozważają nawet powierzenie diecezji w
Goerlitz duchownemu z Polski - informuje w najnowszym wydaniu niemiecki tygodnik "Der Spiegel".

bEgffASZ

Na kilka miesięcy przed pielgrzymką Benedykta XVI do Niemiec tamtejszy episkopat i Watykan mają poważne problemy personalne i rozważają nawet powierzenie diecezji w Goerlitz duchownemu z Polski - informuje w najnowszym wydaniu niemiecki tygodnik "Der Spiegel".

Według tygodnika do połowy maja miał być znaleziony następca ciężko chorego berlińskiego arcybiskupa kardynała Georga Sterzinsky'ego, aby nowy hierarcha przygotował stolicę Niemiec na wrześniową wizytę papieża.

"Jednak kapituła tak bardzo pokłóciła się o propozycje personalne, że na razie decyzja nie zapadła. Teraz oczekiwana jest nowa lista z Rzymu, przy której wystarczy już zwykła większość, aby zdecydować o nowym biskupie w stolicy" - pisze "Spiegel".

bEgffATb

Dodaje, że jeszcze trudniej znaleźć zwierzchnika diecezji w Goerlitz przy granicy z Polską. "Pomimo intensywnych poszukiwań nie udało się znaleźć odpowiedniego następcy. Teraz trwa wewnętrzna debata nad rozwiązaniem, które byłoby novum: zgodnie z nim diecezją mógłby pokierować duchowny z sąsiedniej Polski" - poinformował "Spiegel".

Pielgrzymkę papieża do jego ojczyzny zaplanowano na 22-25 września 2011 r. Benedykt XVI odwiedzi Berlin, archidiecezję Fryburga Bryzgowijskiego i diecezję Erfurtu.(PAP)

awi/ kar/

bEgffATC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)