Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Niemcy: Strajki ostrzegawcze w przemyśle maszynowym i elektrotechnicznym

0
Podziel się:

Chcą także nieograniczonego przyjmowania młodzieży na przeszkolenie zawodowe i zwiększenia uprawnień rad pracowniczych.

Niemcy: Strajki ostrzegawcze w przemyśle maszynowym i elektrotechnicznym
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Kilkadziesiąt tysięcy pracowników przemysłu maszynowego i elektrotechnicznego w różnych częściach Niemiec wzięło w środę udział w strajkach ostrzegawczych, zorganizowanych przez branżowy związek zawodowy IG Metall.

Celem tej akcji było wzmocnienie pozycji strony związkowej w obecnym sporze płacowym z pracodawcami. Skala protestu była wyraźnie większa niż w trakcie pierwszych strajków ostrzegawczych pod koniec ubiegłego tygodnia.

IG Metall domaga się dla 3,6 mln pracowników branży w całych Niemczech podwyżek płac o 6,5 proc. na okres 12 miesięcy oraz nieograniczonego przyjmowania młodzieży na przeszkolenie zawodowe i zwiększenia uprawnień rad pracowniczych w odniesieniu do zatrudniania osób z zewnątrz.

Pracodawcy proponują podwyżkę o 3 proc. na okres 14 miesięcy, natomiast pozostałe postulaty odrzucają.

Czytaj więcej o protestach w Niemczech w Money.pl
Demonstracje w Niemczech. "To dziecinada" Przeciwnicy porozumienia wyjdą na ulice, mimo decyzji niemieckiego rządu, który wczoraj ogłosił, że kontrowersyjnej umowy na razie nie podpisze.
Niemcy się na nas poskarżą? Wystosowali apel Trwa akcja zbierania podpisów pod protestem przeciwko budowie reaktorów w Polsce.
Niemcy też są oburzeni. Dlaczego protestują? We Frankfurcie trwa pokojowa manifestacja w pobliżu siedziby Europejskiego Banku Centralnego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)