Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niemcy zawiesiły transport lotniczy towarów z Jemenu

0
Podziel się:

Rząd Niemiec zawiesił wszelki transport ładunków z Jemenu - poinformował
w nocy soboty na niedzielę niemiecki minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere.

Rząd Niemiec zawiesił wszelki transport ładunków z Jemenu - poinformował w nocy soboty na niedzielę niemiecki minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere.

W piątek w samolotach firm UPS w Wielkiej Brytanii i FedEx w Dubaju znaleziono pakunki z bombami, wysłane z Jemenu do instytucji żydowskich w Chicago. O wysłanie paczek podejrzana jest Al-Kaida.

"Rząd federalny zapewnia, że od teraz żadem ładunek pochodzący z Jemenu nie pojawi się w Niemczech" - zapewnił de Maiziere.

Wcześniej w sobotę taką samą decyzję podjęła Francja, a Belgia zarządziła wzmocnienie nadzoru nad lotami z i do Jemenu oraz do Stanów Zjednoczonych.

Według dziennika Bild, który cytuje anonimowych informatorów z kręgów służb bezpieczeństwa, paczki z ładunkiem wybuchowym zostały przechwycone dzięki wskazówkom niemieckiej policji kryminalnej (BKA), która otrzymała informacje z Arabii Saudyjskiej.

Amerykańska sekretarz bezpieczeństwa narodowego Janet Napolitano poinformowała w sobotę, że przechwycone w piątek pakunki z bombami mają cechy charakterystyczne dla Al-Kaidy bądź sprzymierzonej z nią, aktywnej w Jemenie Al-Kaidy na Półwyspie Arabskim. (PAP)

fit/

7605031 arch.

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)