Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ewakuacja
12.09.2013 12:10

Niewybuchy w Opolu. 530 osób zostało ewakuowanych

Niewybuchy znaleźli robotnicy, którzy prowadzili prace budowlane na boisku szkolnym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AGENCJA SE/East News)

Gimnazjum, żłobek i siedzibę Naczelnej Organizacji Technicznej w centrum Opola trzeba było ewakuować po tym, jak na szkolnym boisku robotnicy znaleźli niewybuchy. W sumie ewakuowanych zostało 530 osób.

Dziś rano robotnicy prowadzili prace budowlane na boisku szkolnym Gimnazjum nr 5, które leży w centrum Opola, przy skrzyżowaniu ulic Ozimskiej i Katowickiej. Około godziny 9 znaleźli pięć niewybuchów, najprawdopodobniej pochodzących z czasów II wojny światowej.

_ - Natychmiast podjęto decyzję o ewakuacji całej szkoły, a także pobliskiego żłobka i siedziby Naczelnej Organizacji Technicznej, która mieści się w sąsiedztwie _ - powiedział Piotr Pogoda z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. _ Na miejsce wezwano saperów z jednostki w Brzegu _ - dodał.

Uczniowie gimnazjum zostali zwolnieni do domów i już dzisiaj nie będą mieć żadnych lekcji. Dzieci ze żłobka zostały odebrane przez rodziców. Z ruchu został wyłączony chodnik oraz jeden pas na ul. Ozimskiej (główna ulica w Opolu). Droga jest przejezdna. _ Jak długo potrwa akcja, tego nie wiemy. - Wszystko zależy od saperów _ - powiedział Piotr Pogoda.

Czytaj więcej w Money.pl
Ewakuacja w centrum miasta. Wyciekł gaz W związku z wyciekiem gazu i groźbą wybuchu ewakuowano mieszkańców dwóch kamienic przy ul. Grunwaldzkiej w Opolu.
Bomba w centrum Hanoweru. 9 tys. osób... Do akcji doszło wczorajszej nocy. Z centrum Hanoweru, stolicy niemieckiego landu Dolna Saksonia, trzeba było ewakuować 9 tysięcy osób.
Alarm bombowy i ewakuacja konsulatu USA Pracownicy konsulatu w Mediolanie zostali ewakuowani.
Tagi: ewakuacja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz