Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nigeria: 267 zabitych w eksplozji ropociągu

0
Podziel się:

W eksplozji ropociągu w Abule
Egba, dzielnicy największego nigeryjskiego miasta Lagos, zginęło
we wtorek 267 osób, a 160 zostało rannych - poinformował Czerwony
Krzyż.

W eksplozji ropociągu w Abule Egba, dzielnicy największego nigeryjskiego miasta Lagos, zginęło we wtorek 267 osób, a 160 zostało rannych - poinformował Czerwony Krzyż.

Według lokalnego przedstawiciela Czerwonego Krzyża, Abiodun Orebiyi, setki mieszkańców z przedmieścia Lagos próbowały czerpać paliwo z ropociągu, który wcześniej został przewiercony przez gang złodziei, od wielu miesięcy regularnie pobierających ropę z tego miejsca. Na razie nie wiadomo jednak, co spowodowało zapalenie się paliwa.

Ustępujący sekretarz generalny ONZ Kofi Annan wyraził żal z powodu tego wypadku i wezwał do zrewidowania sposobu, w jaki Nigeria zarządza swoimi zasobami ropy, a także do rozpatrzenia zagrożenia innymi potencjalnymi, ekologicznymi lub technologicznymi katastrofami w zachodniej Afryce.

Mieszkańcy dzielnicy sądzą, że do katastrofy przyczyniły się niedobory paliwa w Nigerii. Od kilku tygodni przed stacjami benzynowymi ustawiają się bowiem długie kolejki, co sprawia, że kradzież ropy i jej nielegalna sprzedaż stała się bardzo opłacalna.

W podobnych wypadkach w Nigerii giną rocznie setki ludzi. W maju w eksplozji ropociągu nieopodal Lagos spaliło się 150 osób, a w 1998 roku - około 1500.(PAP)

cyk/ grs/

3902 4393 arch.

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)