Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nigeria: 46 policjantów zginęło w zasadzce członków milicji

0
Podziel się

Walki w tym kraju kosztowały dotąd życie ponad 3 tysięcy ludzi.

Nigeria: 46 policjantów zginęło w zasadzce członków milicji
(S Martin/CC/Flickr)
bCYzsGlN

46 policjantów zginęło w zasadzce urządzonej przez rebeliantów w stanie Nassarawa w środkowej Nigerii - poinformowała policja. Ataki islamistów i zbrojnych band przestępczych stanowią największe zagrożenie dla wewnętrznego bezpieczeństwa tego kraju.

_ - 46 policjantów zostało zabitych w miejscu oddalonym o ok. 10 km od (stolicy stanu) Lafii przez członków milicji, którzy urządzili na nich zasadzkę, gdy wybierali się, by aresztować jej przywódcę _ - podał rzecznik policji Sergie Ezegam.

Nie wiadomo, czy napastnicy są powiązani z islamistycznym ugrupowaniem Boko Haram, które od 2009 roku prowadzi zbrojną walkę o przekształcenie Nigerii lub przynajmniej części jej terytorium w państwo islamskie, co kosztowało dotąd życie ponad 3 tys. ludzi.

Agencja Reutera zauważa jednak, że zazwyczaj Boko Haram i podobne jej ideologicznie organizacje - np. powiązany z Al-Kaidą ruch Ansaru - przeprowadzają ataki raczej w północnej części kraju.

bCYzsGlP

Nigeria podzielona jest na muzułmańską północ i chrześcijańskie południe. 170-milionowa ludność tego kraju dzieli się mniej więcej po połowie na chrześcijan i muzułmanów.

bCYzsGmq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)