Notowania

hotel
05.10.2008 21:43

Norweski turysta chce poddać się karze za zdewastowanie hotelu

(dochodzi inf. o dobrowolnym poddaniu się karze)

Podziel się
Dodaj komentarz

(dochodzi inf. o dobrowolnym poddaniu się karze)

5.10.Kraków (PAP) - Turysta z Norwegii, który w jednym z krakowskich hoteli uruchomił gaśnice proszkowe i hydrant, doprowadzając do ewakuacji 200 gości hotelowych, przyznał się do winy i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Jak poinformowała w niedzielę krakowska policja, 21-letniemu turyście postawiono zarzut zniszczenia mienia wartości ok. 100 tys. zł. Zarzucono mu także nieuzasadnione zawiadomienie straży pożarnej.

Norweg przyznał się do winy i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Biegły szacuje obecnie dokładnie wartość wyrządzonych szkód.

"Podczas przesłuchania turysta nie udzielił żadnych logicznych wyjaśnień swojego postępowania" - powiedziała w niedzielę PAP Katarzyna Padło z zespołu prasowego małopolskiej policji.

W nocy z piątku na sobotę 21-letni Norweg uruchomił kilka gaśnic proszkowych w hotelu, czym spowodował niebezpieczeństwo zatrucia chemikaliami gości hotelowych, a następnie uruchomił hydrant i polewał wodą korytarze budynku.

Swoim zachowaniem uruchomił automat systemu powiadamiania straży pożarnej, a przybyłe na miejsce trzy jednostki straży pożarnej zdecydowały o ewakuacji gości hotelowych.

Jak ustalono, Norweg w chwili zdarzenia miał we krwi 1,5 promila alkoholu. (PAP)

hp/ woj/

Tagi: hotel, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz