Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowa partia szczepionek przeciw grypie w drugiej dekadzie listopada

0
Podziel się

Kolejne kilkadziesiąt tysięcy dawek szczepionek przeciwko grypie będzie
dostępnych po 10 listopada i na początku grudnia - poinformowało PAP ministerstwo zdrowia.

bErwSeuZ

Kolejne kilkadziesiąt tysięcy dawek szczepionek przeciwko grypie będzie dostępnych po 10 listopada i na początku grudnia - poinformowało PAP ministerstwo zdrowia.

Do resortu zdrowia wpływały pojedyncze zgłoszenia o braku możliwości zakupu szczepionek przeciwko grypie. Minister zdrowia 14 października 2013 r. wydał zgodę na sprowadzenie z zagranicy 100 tys. dawek szczepionki przeciw grypie. Z tej dostawy będą dostępne preparaty, które pojawią się w sprzedaży od przyszłego tygodnia.

Według informacji posiadanych przez resort, liczba szczepionek wprowadzonych na polski rynek w tym roku jest porównywalna z tą jaka była dostępna w 2012 r. Było to około 1,5 mln dawek, ale nie wszystkie zostały wtedy wykorzystane. "Producenci byli zmuszeni zutylizować znaczną liczbę szczepionek (po kilkadziesiąt tysięcy sztuk), ponieważ nie zostały one sprzedane" - podkreśla rzecznik prasowy ministra zdrowia Krzysztof Bąk.

bErwSevb

Jego zdaniem, szczepionek może nie być w dowolnie wybranej aptece, ponieważ nie są one zamawiane ze względu na brak zainteresowania. Zmienił się także model dystrybucji szczepionek - większą część z nich zamawiają przychodnie (także w programach szczepień realizowanych przez samorządy).

Szczepionki można zakupić w hurtowniach: Farmacol S.A., Intra Sp.zo.o., Interpharma Sp.zo.o., Neuca, PGF Urtica, Polska Grupa Farmaceutyczna, Polypharma. (PAP)

zbw/ ula/

bErwSevC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)