Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowa Zelandia: Już 76 ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi

0
Podziel się

#
dochodzą informacje o zaginionych i wypowiedź szefa policji
#

bEihwCWd

# dochodzą informacje o zaginionych i wypowiedź szefa policji #

24.02. Wellington (PAP/AP, AFP, dpa) - Do 76 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wtorkowego trzęsienia ziemi w nowozelandzkim mieście Christchurch - poinformowała w czwartek rano miejscowa policja. 238 ludzi uznaje się nadal za zaginionych.

Władze obawiają się, że ostateczna liczba ofiar kataklizmu będzie znacznie większa, bo z godziny na godzinę maleją szanse znalezienia pod gruzami żywych ludzi, mimo że do akcji ratowniczej przyłączyły się kolejne zagraniczne ekipy, m.in. z USA, Japonii, Wielkiej Brytanii i Tajwanu, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt.

bEihwCWf

"W sumie zabitych może być około dwustu. Liczba ofiar stale rośnie, nawet teraz gdy mówię te słowa" - powiedział szef policji w Christchurch, David Cliff.

Według niego, około stu osób może być pogrzebanych pod gruzami budynku Canterbury Television, gdzie znajdowała się szkoła językowa. "Na liście zaginionych znajduje się sto nazwisk pracowników i uczniów tej szkoły, wśród których są także obcokrajowcy. Nie ma żadnych przesłanek, by sądzić, że pod gruzami są jeszcze żywi ludzie" - stwierdził Cliff. Dodał, że kolejnych 20 ciał może znajdować się w ruinach katedry.

Na sporządzonej przez policję liście zaginionych jest 238 nazwisk. Prawdopodobnie są na niej także osoby, które po trzęsieniu wyjechały z miasta. Policja ma w czwartek ostatecznie zweryfikować te informacje.

Wstrząsy, które we wtorek nawiedziły to drugie największe miasto Nowej Zelandii, miały siłę 6,3 stopnia w skali Richtera. Straty materialny mogą sięgnąć nawet 12 mld dolarów nowozelandzkich, czyli ponad 6 mld euro. (PAP)

bEihwCWl

8408924 8409956 8408857 8409033

bEihwCWG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)