Notowania

wiadomości
30.08.2011 03:54

Nowa Zelandia: Koszty trzęsienia ziemi wzrosły do 17 mld dol.

Koszty zniszczeń spowodowanych w lutym przez potężne trzęsienie ziemi w mieście Chirstchurch w Nowej Zelandii przekroczą 17 mld dol. - poinformował we wtorek rząd w Wellington.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Koszty zniszczeń spowodowanych w lutym przez potężne trzęsienie ziemi w mieście Chirstchurch w Nowej Zelandii przekroczą 17 mld dol. - poinformował we wtorek rząd w Wellington. *

Cena tych zniszczeń to blisko 10 proc. wartości rocznej produkcji gospodarczej Nowej Zelandii.

Wcześniej oceniano, że straty wyniosą około 15 mld dol.

Chirstchurch nawiedziło ponad 7,5 tys. trzęsień ziemi i wstrząsów wtórnych od września ubiegłego roku. Wtedy też miastem zakołysał najsilniejszy ostatnio wstrząs, o sile 7,1 st. Nie było jednak ofiar śmiertelnych.

Najtragiczniejsze trzęsienie ziemi o sile 6,1 st uderzyło miasto 22.lutego. Zginęło 181 osób. Zniszczone zostały w dużym stopniu główne dzielnice miasta. Większa część centrum Christchurch została opuszczona przez mieszkańców.

Przedmieścia praktycznie nie nadają się do zamieszkania. Wstrząsy zniszczyły infrastrukturę, a rząd zaoferował mieszkańcom odszkodowania, aby definitywnie wyprowadzili się ze zniszczonych terenów.

Wstrząsy o mniejszym i większym natężeniu powtarzają się nadal w okolicach Christchurch. Trzęsienie o sile 6 st. w skali Richtera nawiedziło ponownie to drugie pod względem wielkości miasto Nowej Zelandii w połowie czerwca. (PAP)

fit/

9677270 arch.

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz