Notowania

katastrofa
21.06.2010 09:55

Nowe szacunki po katastrofie, wiemy ile straciło BP

Brytyjski koncern wciąż walczy z wyciekiem ropy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Koncern BP poinformował, że wyciek ropy do Zatoki Meksykańskiej po eksplozji na platformie wiertniczej Deepwater Horizon 20 kwietnia kosztował go już 2 miliardy *dolarów.*

Tymczasem końca katastrofy ekologicznej nie widać, więc koszty ponoszone przez BP stale rosną. W zeszłym tygodniu koncern zgodził się na ustanowienie funduszu wysokości 20 miliardów dolarów, z którego wypłacane będą odszkodowania dla ofiar katastrofy na południowych wybrzeżach USA. Na sumę tę złożą się po części dywidenda, odebrana akcjonariuszom do końca 2010 roku, cięcia wydatków oraz sprzedaż aktywów.

Wczoraj brytyjskie media podały, że BP chce zebrać 50 mld dolarówby mieć pewność, że sprosta kosztom usuwania skutków wycieku ropy w Zatoce Meksykańskiej i odzyska zaufanie rynków. 10 mld dolarów z tej sumy pochodziłoby z emisji obligacji, 20 mld dolarów z bankowych pożyczek, a pozostałe 20 mld dolarów ze sprzedaży części majątku.

    * **ZOBACZ TAKŻE:**
    * [ Szef **BP** nie przyznaje się do zaniedbań ]( http://manager.money.pl/news/artykul/szef;bp;nie;przyznaje;sie;do;zaniedban,88,0,633944.html )
    * [ Biały Dom uspokaja: **BP** wytrzyma walkę z ropą ]( http://news.money.pl/artykul/bialy;dom;uspokaja;bp;wytrzyma;walke;z;ropa,149,0,633493.html )
Tagi: katastrofa, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz