Notowania

wiadomości
13.12.2013 15:28

Nowe zarzuty dla prezydenta Tarnowa Ryszarda Ś.

# dochodzi inf. o wniosku o przedłużenie aresztu #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi inf. o wniosku o przedłużenie aresztu #

13.12. Kraków (PAP) - Przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej to nowe zarzuty, jakie prokuratura postawiła prezydentowi Tarnowa Ryszardowi Ś., podejrzanemu o przyjęcie 70 tys. zł łapówki - podała Prokuratura Okręgowa w Krakowie.

Jak poinformowała w piątek jej rzeczniczka prok. Bogusława Marcinkowska, Ryszard Ś. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Złożył wyjaśnienia. Po przedstawieniu nowych zarzutów prezydentowi Tarnowa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W piątek po południu wniosek o przedłużenie stosowania aresztu dla Ryszarda Ś. o kolejne trzy miesiące wpłynął do Sądu Rejonowego w Tarnowie, jako właściwego do rozpoznawania sprawy.

"Wniosek został zarejestrowany, do momentu podjęcia decyzji procesowych nie będziemy podawali żadnych informacji w tej sprawie" - powiedział PAP rzecznik Sądu Okręgowego w Tarnowie sędzia Tomasz Kozioł.

W tym śledztwie zarzuty usłyszało do tej pory pięć osób.

Ryszard Ś. jest podejrzany o przyjęcie w 2010 r. od przedstawicieli jednej z firm budowlanych w sumie 70 tys. zł (wcześniej zarzucano mu przyjęcie 50 tys. zł) w zamian za przychylność dla tej firmy przy przetargach na wykonanie robót drogowych. Został zatrzymany 27 września, podczas przesłuchania nie przyznał się do zarzutu.

W środę zarzuty przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej usłyszał dyrektor jednej z komórek organizacyjnych Urzędu Miasta Tarnowa Jacek K. Sąd zastosował wobec niego areszt.

Dzień wcześniej takie same zarzuty przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej usłyszał były dyrektor tarnowskiego Zarządu Dróg Miejskich. Na wniosek prokuratury sąd aresztował go na trzy miesiące.

Zarzuty pomocnictwa w przyjęciu łapówki przez prezydenta usłyszał Bogdan G., który - według prokuratury - odebrał pieniądze od przedstawicieli firmy budowlanej i przekazał je Ryszardowi Ś. Zarzut współdziałania z inną osobą do wręczenia łapówki postawiono prowadzącemu działalność gospodarczą Pawłowi P.

Na wątek korupcyjny prokuratura trafiła w śledztwie dotyczącym zmowy przetargowej związanej z budową połączenia al. Jana Pawła II z węzłem Krzyż autostrady A4 w Tarnowie. Wątek ten wyłączono do odrębnego postępowania. (PAP)

wos/ hp/ pz/ jra/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz