Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nowy oddział intensywnej terapii na 30-lecie Instytutu w Aninie

0
Podziel się:

Instytut Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w warszawskim Aninie obchodzi 30. rocznicę utworzenia. Z tej okazji na czwartowej uroczystości
minister zdrowia Ewa Kopacz otworzyła w instytucie nowoczesny Oddział Intensywnej Opieki
Kardiologicznej.

*Instytut Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w warszawskim Aninie obchodzi 30. rocznicę utworzenia. Z tej okazji na czwartowej uroczystości minister zdrowia Ewa Kopacz otworzyła w instytucie nowoczesny Oddział Intensywnej Opieki Kardiologicznej. *

Jak mówiła minister podczas rocznicowej uroczystości, w której uczestniczyli m.in. marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, wiceminister zdrowia Adam Fronczak oraz abp Henryk Hoser, pracowników Instytutu cechują: wiedza, profesjonalizm, empatia oraz innowacyjne metody leczenia.

"Ten ośrodek jest miejscem, w którym pracuje przede wszystkim świetna kadra, jest dobrze wyposażony w sprzęt. (...) Kadrę znamy od lat, znamy również zarządzających Instytutem. Wymienię chociażby obecnie panującego pana dyrektora prof. (Witolda) Różyłłę, ale mój poprzednik pan prof. (Zbigiew) Religa był również szefem tego Instytutu - powiedziała Kopacz dzeinnikarzom.

"To świadczy o tym, jak wielkie sławy tu wprowadzały metody innowacyjne i jak trzymały standard tego ośrodka, który stał się wiodącym nie tylko w Polsce. Jest to ośrodek, który jest znany na całym świecie" - dodała.

Minister podkreśliła również, że realizowane obecnie oraz planowane projekty rozbudowy i unowocześnienia bazy diagnostyczno-terapeutycznej Instytutu umożliwią jego dalszy rozwój i zapewnią lepszą dostępność do wysokospecjalistycznych świadczeń zdrowotnych dla pacjentów z całego kraju.

Marszałek Komorowski przypomniał, że był pacjentem Instytutu. "Dla mnie był to moment, w którym mogłem utrwalić swoje głębokie przekonanie, że to jest rzeczywiście stolica, przynajmniej w Polsce, ale chyba także i wykraczająca poza granicę, nowoczesnego myślenia i bardzo skutecznego działania w obszarze kardiochirurgii i kardiologii" - podkreślił Komorowski.

Instytut Kardiologii został utworzony w 1979 roku z inicjatywy Prof. Mariana Śliwińskiego. W ciągu 30 lat działalności kierowany był przez wybitnych specjalistów, takich jak: prof. Maria Hoffman, prof. Zygmunt Sadowski, prof. Zbigniew Religa i obecnie prof. Witold Rużyłło.

Lecznica jest głównym klinicznym ośrodkiem kardiologiczno-kardiochirurgicznym o najwyższym stopniu referencyjności, ważnym ośrodkiem kształcenia podyplomowego w dziedzinie kardiologii w Polsce oraz szybko rozwijającym się ośrodkiem naukowym. Pełni również wiodącą rolę w upowszechnianiu nowatorskich metod leczenia w istotny sposób przyczyniając się do rozwoju polskiej kardiologii i kardiochirurgii. Wszystkie główne nowe metody zabiegowego leczenia nieoperacyjnego w kardiologii były wdrożone w Polsce przez specjalistów z Instytutu Kardiologii.

W klinikach rocznie hospitalizowanych jest 15 tysięcy pacjentów, udzielanych jest ponad 30 tysięcy konsultacji, a ponad 4 tysiące chorych jest diagnozowanych i leczonych doraźnie w izbach przyjęć. (PAP)

pro/ itm/ bk/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)