Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

O. Rydzyk do Tuska: Niechęć do radia nie skończyła się

0
Podziel się:

O. Tadeusz Rydzyk w liście do premiera
Donalda Tuska zarzuca mu, że wyrażana od paru lat przez obecnego
szefa rządu niechęć do Radia Maryja przeobraziła w działanie
prowadzące do jego zniszczenia.

O. Tadeusz Rydzyk w liście do premiera Donalda Tuska zarzuca mu, że wyrażana od paru lat przez obecnego szefa rządu niechęć do Radia Maryja przeobraziła w działanie prowadzące do jego zniszczenia.

O. Rydzyk w liście udostępnionym we wtorek PAP pisze, że działania członków rządu są skierowane przeciwko milionom słuchaczy. Wśród działań niechętnych radiu i jego dyrektorowi o. Rydzyk wymienia wypowiedź minister Julii Pitery, że przyjrzy się finansom radia czy zapowiedź minister Barbary Kudryckiej, że zbada, czy w uczelni założonej przez redemptorystę nie ma nadużyć prawnych.

Szef rozgłośni przypomniał w liście, że te wypowiedzi nie mają podstaw merytorycznych i insynuują, że w radiu i na uczelni dochodzi do jakiś nadużyć.

"Przed kilkoma dniami Pani Danuta Huebner (komisarz UE - PAP) kwestionowała z racji ideologicznych program zatwierdzony przez rząd polski dotyczący dotacji UE na rozwój naszej uczelni WSKSiM w Toruniu. Z kolei dziś dowiadujemy się z prasy, iż Platforma Obywatelska chce przez Ministerstwo Środowiska wstrzymania u nas badań geotermalnych, szukając sposobów na podważenie wcześniej podpisanej umowy" - napisał o. Rydzyk.

"Wygląda na to, iż niechęć, którą wyrażał Pan i Pana ugrupowanie od paru lat wobec Radia Maryja, nie skończyła się, ale przeobraziła w działanie prowadzące do jego zniszczenia. Działania te są przeciwko milionom słuchaczy Ś Polaków w kraju i na całym świecie. Są to działania przeciw Polsce, która potrzebuje budowania Jej we wzajemnym dialogu i jedności" - uważa dyrektor toruńskiej rozgłośni.

O. Tadeusz Rydzyk pisze też o odwołaniu przez Ministerstwo Obrony Narodowej na dzień przed uroczystością rocznicową Radia Maryja występu Artystycznego Zespołu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, który miał brać udział w obchodach. "Występował on u nas nawet wówczas, gdy rządzili komuniści" - zaznacza o. Rydzyk.

Radio 8 grudnia obchodziło 16-lecie istnienia. Rozpoczęło nadawać program w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny - 8 grudnia 1991 r. Początkowo nadajniki istniały w Toruniu i Bydgoszczy, a emitowane audycje docierały tylko do mieszkańców obu miast i okolicznych miejscowości.(PAP)

ago/ wkr/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)