Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Obama: Kadafi powinien ustąpić

0
Podziel się

Prezydent USA Barack Obama dał w sobotę do zrozumienia,
podczas telefonicznej rozmowy z kanclerz Niemiec Angelą Merkel, że libijski dyktator Muammar Kadafi
powinien ustąpić.

bEgDogdh

*Prezydent USA Barack Obama dał w sobotę do zrozumienia, podczas telefonicznej rozmowy z kanclerz Niemiec Angelą Merkel, że libijski dyktator Muammar Kadafi powinien ustąpić. *

"Prezydent powiedział, że jeśli jedynym sposobem przywódcy utrzymania się przy władzy jest stosowanie przemocy na masowa skalę przeciwko własnemu narodowi, to utracił on legitymację do sprawowania tej władzy i powinien uczynić to co jest słuszne dla kraju, czyli ustąpić" - głosi oświadczenie Białego Domu.

Obama nie wymienił nazwiska Kadafiego, ale zarówno on jak i Merkel potwierdzili poparcie dla żądań narodu libijskiego przyznania mu uniwersalnych praw i podkreślili, że rząd Kadafiego "powinien być rozliczony".

bEgDogdj

Było to pierwsze tak zdecydowane oświadczenie Obamy na temat obecnego reżimu libijskiego.

Według komunikatu Białego Domu, Obama i Merkel rozmawiali też na temat reakcji społeczności międzynarodowej na wydarzenia w Libii.

Sekretarz stanu USA Hillary Clinton oświadczyła natomiast, że "przyszłość rządów Kadafiego leży w rękach narodu libijskiego a on wypowiedział się jasno". "Kadafi utracił zaufanie swego narodu i powinien odejść bez dalszego przelewu krwi i aktów przemocy" - dodała. (PAP)

jm/

bEgDogdp

8430596 8430495

bEgDogdK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)