Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Obama o ataku w Kenii: to straszna tragedia; obiecuje pomoc

0
Podziel się:

"Straszną tragedią" nazwał w poniedziałek prezydent USA
Barack Obama trwające od soboty oblężenie przez islamskich terrorystów centrum handlowego w stolicy
Kenii Nairobi. W ataku zginęły 62 osoby. Obama obiecał Kenii wszelką konieczną pomoc.

bECipNoB

_ Straszną tragedią _ nazwał w poniedziałek prezydent USA Barack Obama trwające od soboty oblężenie przez islamskich terrorystów centrum handlowego w stolicy Kenii Nairobi. W ataku zginęły 62 osoby. Obama obiecał Kenii wszelką konieczną pomoc.

Amerykański prezydent złożył kondolencje prezydentowi Kenii Uhuru Kenyatcie, który w ataku stracił krewnych, oraz wszystkim Kenijczykom.

_ Solidaryzujemy się z wami _ - powiedział Obama przed spotkaniem w Nowym Jorku z prezydentem Nigerii Goodluckiem Jonathanem na marginesie 68. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

bECipNoD

Jak dodał prezydent USA, atak w Nairobi pokazuje, że wspólnota międzynarodowa musi wystąpić przeciwko _ bezsensownej przemocy _, którą stosują takie ugrupowania jak milicja Al-Szabab, która przyznała się do ataku.

_ Terror, do którego dochodzi gdziekolwiek, jest terrorem przeciwko nam wszystkim _ - powiedział prezydent Jonathan.

Członkowie somalijskiej radykalnej milicji islamskiej Al-Szabab, mającej powiązania z Al-Kaidą, wtargnęli do centrum handlowego w sobotę. Według świadków napastnicy pozwolili wyjść z centrum muzułmanom, po czym otworzyli ogień do pozostałych klientów. Napastnicy domagają się wycofania kenijskich wojsk z Somalii; nie stawiają żadnych innych żądań.

bECipNpe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)