Notowania

obama
20.03.2010 08:32

Obama spłacił przegrany "zakład piwny"

Ambasador USA w Ottawie wręczył premierowi Kanady dwie skrzynki piwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Ambasador USA w Ottawie udał się do rezydencji premiera Kanady Stephena Harpera, aby wręczyć mu dwie skrzynki piwa w związku z zakładem przegranym przez prezydenta Baracka Obamę.

Przed meczem hokeja na lodzie między reprezentacjami Kanady i USA Obama i Harper ulegli gorączce, jaka opanowała kibiców w obu krajach, i założyli się o zwycięstwo swych drużyn: stawką była skrzynka markowego piwa Molson Canadian w przypadku zwycięstwa Kanady i amerykańskiego Yuengling, jeśli wygrają Amerykanie.

Mecz rozegrany w finale olimpiady zimowej w Vancouver miał dramatyczny przebieg: zakończył się wynikiem 3:2 dla Kanadyjczyków (1:0, 1:1, 0:1, 1:0).

Amerykański ambasador David Jacobson pojawił się w rezydencji kanadyjskiego premiera i przed kamerami telewizyjnymi przekazał Harperowi wygraną: skrzynkę z 24 butelkami piwa Molson Canadian, wytwarzanego przez najstarszy kanadyjski browar.

Barack Obama dodał do przegranej jeszcze drugą skrzynkę, która zawierała 24 butelki jego ulubionego Yuenglinga, produkowanego w Pensylwanii i uważanego za najstarsze piwo warzone w Stanach Zjednoczonych._ - Ta skrzynka Yuenglinga to na dowód, że Amerykanie nie żywią urazy z powodu przegranej _ - zażartował ambasador Jacobson.

Obie skrzynki znakomitego piwa będą miały niezwykłe przeznaczenie. Jak zakomunikował rzecznik premiera Kanady, Dimitri Soudas, stały się darem Harpera dla Muzeum Hokeja w Toronto.

Tagi: obama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz