Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Obama wyraził na G20 przeświadczenie o użyciu broni chemicznej w Syrii

0
Podziel się

Prezydent USA Barack Obama powiedział przywódcom biorącym udział
w szczycie G20 w Petersburgu, że jest głęboko przekonany o użyciu broni chemicznej przez siły
reżimu syryjskiego - poinformował w piątek doradca Obamy, Ben Rhodes.

bEqoMLiZ

Prezydent USA Barack Obama powiedział przywódcom biorącym udział w szczycie G20 w Petersburgu, że jest głęboko przekonany o użyciu broni chemicznej przez siły reżimu syryjskiego - poinformował w piątek doradca Obamy, Ben Rhodes.

Przekazał on także, że amerykański prezydent podkreślił potrzebę utrzymywania w mocy międzynarodowych zakazów stosowania tej broni.

Prezydent USA mówił o tym podczas roboczej kolacji przywódców G20 w czwartek wieczorem, która przeciągnęła się do późna w nocy. Obama, jak powiedział Rhodes, "jeszcze raz podkreślił nasze głębokie przekonanie", że ataku na przedmieściach Damaszku z 21 sierpnia, w którym zginęło ponad 1400 osób, dokonały wojska prezydenta Baszara el-Asada.

bEqoMLjb

Wyraził też ocenę, że działalność Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie Syrii jest sparaliżowana. W ciągu trwającego 2,5 roku konfliktu w Syrii Rosja i Chiny wetowały w RB ONZ projekty rezolucji proponowane przez kraje zachodnie, których celem było wywarcie nacisku na Asada.

Obama mówił również o Syrii w piątek z przywódcą Chin Xi Jinpingiem.

Szczyt G20, nieformalnego klubu skupiającego 19 największych gospodarek świata i Unię Europejską, zdominowany jest przez temat Syrii. (PAP)

awl/ ap/

bEqoMLjh

14523426 arch.

bEqoMLjC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)