Notowania

zamieszki w syrii
19.12.2011 14:54

Obserwatorzy Ligi Arabskiej wejdą do Syrii

Władze Syrii podpisały protokół, umożliwiający obserwatorom Ligi Arabskiej przybycie do kraju - poinformował syryjski minister spraw zagranicznych Walid el-Mu'allim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)

Władze podpisały protokół, umożliwiający obserwatorom Ligi przybycie do kraju - poinformował syryjski minister spraw zagranicznych Walid el-Mu'allim. Dodał, że Damaszek zrobił to za radą Rosji.

Na zdjęciu syryjski żołnierz

Szef syryjskiej dyplomacji uznał podpisanie protokołu za początek współpracy między Syrią a Ligą Arabską. Dodał, że protokół podpisano, gdy Liga zgodziła się na wprowadzenie poprawek do dokumentu, zwłaszcza do tych punktów, które - jak powiedział - _ naruszały suwerenność państwa _.

Liga Arabska od dawna zabiegała o natychmiastowe zakończenie przemocy w Syrii, o podjęcie dialogu narodowego i wpuszczenie do kraju arabskich obserwatorów. Damaszek ignorował apele, na co Liga odpowiedziała uchwaleniem sankcji wobec Syrii, gdzie od 18 marca trwają nieprzerwanie demonstracje antyprezydenckie, w następstwie tłumienia których zginęło ponad 5 tysięcy osób.

Sekretarz Ligi Arabskiej Nabil al-Arabi powiedział, że w ciągu dwóch-trzech dni do Damaszku uda się grupa, która przygotuje przyjazd obserwatorów.

O zamieszkach w Syrii czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/t190395.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zamieszki;w;syrii;liga;daje;asadowi;trzy;dni;na;zakonczenie;represji,91,0,968027.html) Mają trzy dni na zakończenie wojny W stolicy Maroka zakończyło się forum współpracy turecko-arabskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/183/t190391.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zamieszki;w;syrii;atak;na;ambasady;maroka;i;zea,138,0,968074.html) Nowe zamachy w Syrii. Nikt nie jest bezpieczny Tym razem ofiarą rozwścieczonego tłumu padły ambasady Maroka i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/t190395.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zamieszki;w;syrii;francja;odwoluje;ambasdora,17,0,967953.html) Odwołują ambasadora. Obrzucono go jajkami Eric Chevallier we wrześniu został obrzucony jajkami i kamieniami przez grupę zwolenników prezydenta Asada.
Tagi: zamieszki w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz