Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Od kwietnia nowy cennik usług Poczty Polskiej

0
Podziel się

Od środy zapłacimy więcej za krajowy znaczek
listu zwykłego oraz paczkę nadaną do odbiorcy w Polsce. Zmniejszy
się opłata za krajowe listy priorytetowe. Poczta Polska zmianę
cennika uzasadnia wzrostem kosztów świadczonych usług.

bEgEtnIl

Od środy zapłacimy więcej za krajowy znaczek listu zwykłego oraz paczkę nadaną do odbiorcy w Polsce. Zmniejszy się opłata za krajowe listy priorytetowe. Poczta Polska zmianę cennika uzasadnia wzrostem kosztów świadczonych usług.

"Podwyżki cen usług są motywowane nie tylko wzrostami kosztów świadczenia usług, które rosną. Poprawiliśmy terminowość wręczania przesyłek. Wiązało się to z większymi inwestycjami, m.in. z wybudowaniem sortowni, którą teraz będziemy wyposażali w bardzo drogi sprzęt do szybkiego segregowania przesyłek" - powiedział w poniedziałek PAP Michał Dziewulski z biura prasowego Poczty Polskiej.

Jak poinformował, ceny wzrosną średnio ok. 6,5 proc. Za znaczek na zwykły list i kartkę pocztową (o masie do 50 g) zapłacimy 1,55 zł (dotychczas 1,45 zł). O 20 groszy zwiększy się opłata za krajowy przekaz pocztowy (z 5 zł plus 1 proc. kwoty przekazu do 5,20 zł plus 1 proc. kwoty przekazu).

bEgEtnIn

Ceny paczek pocztowych wzrosną o 1-3 zł, najmniej za lekkie paczki, najwięcej - za duże i ciężkie.

O 15 gr mniej zapłacimy od 1 kwietnia, wysyłając priorytetowo kartkę lub list (o masie do 50 g). Cena wyniesie 1,95 zł (do tej pory 2,10 zł).

Poczta zapewnia, że nie zmienią się opłaty m.in. za potwierdzenie odbioru przesyłki rejestrowanej lub przekazu pocztowego.

"Dodatkowo wprowadzamy nową usługę. W kwietniu nasi klienci będą mogli otrzymać powiadomienie sms-em lub e-mailem o nadchodzącej przesyłce" - powiedział Dziewulski. (PAP)

bEgEtnIO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)