Notowania

pawlak
18.08.2006 12:44

Od poniedziałku Wojciech Pawlak szefem TVP2

Prezes TVP Bronisław Wilstein powoła w poniedziałek Wojciecha Pawlaka na stanowisko dyrektora TVP2 - poinformowało w piątek biuro prasowe TVP.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Prezes TVP Bronisław Wilstein powoła w poniedziałek Wojciecha Pawlaka na stanowisko dyrektora TVP2 - poinformowało w piątek biuro prasowe TVP. *

Formalnie Pawlak zostanie dyrektorem 1 października, do końca września bowiem trwa jeszcze kontrakt poprzedniej szefowej Dwójki, Niny Terentiew. Do tego czasu Pawlak będzie pełnił obowiązki dyrektora Dwójki.

Wojciech Pawlak jest z wykształcenia socjologiem, absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował już w TVP jako dyrektor badań (w OBOP) w latach 1994-1995. Przez następne 5 lat pełnił funkcję prezesa Zarządu OBOP - spółki związanej kapitałowo z TVP S.A.

W ostatnich dwóch latach Pawlak pracował jako dyrektor ds. Strategii i Komunikacji oraz doradca prezesa Rady Nadzorczej Telewizji Polsat. W maju 2006 r. został powołany na stanowisko prezesa Zarządu Związku Stowarzyszeń Rada Reklamy - organizacji zajmującej się samoregulacją i promowaniem Kodeksu Etyki Reklamy.

Nazwisko Pawlaka było też wymieniane przez media jako kandydata na fotel prezesa TVP. (PAP)

js/ hes/

Tagi: pawlak, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz